Pięć najlepszych fryzur gwiazd dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz może wyglądać na sympatyczną, ale też dziecinną, wyrafinowaną lub przeciwnie - wszystko zależy od odpowiedniej fryzury. Zadaniem każdego cięcia jest w tym przypadku wyrównanie proporcji i wydłużenie rysów. Zobaczcie, jakie fryzury wybierają gwiazdy mające okrągły kształt twarzy.
Michelle Wiliams Michelle Wiliams kolaż lula.pl

Michelle Williams

Swoją decyzję o obcięciu włosów Michelle Williams wytłumaczyła w wywiadzie dla "Elle". - Obcięłam włosy dla pewnego mężczyzny, któremu kiedyś bardzo się podobały, a dziś są jego swoistym upamiętnieniem - mówiła aktorka, wspominając prawdopodobnie zmarłego męża, Heatha Ledgera. Fryzura jest jednak nie tylko romantycznym gestem, ale też doskonałą oprawą dla oryginalnej urody Williams.

Dawniej nosiła ona zbyt ciężkie fryzury, skupiające uwagę na policzkach, których nie trzeba już dodatkowo poszerzać. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w kilkucentymetrowym cięciu, z zaczesanymi gładko na bok włosami. Wygląda młodo, dziewczęco, a jej kości policzkowe są właściwie wyeksponowane. Ponadto uwaga automatycznie skupia się na wydatnych ustach i oczach, które dobrze jest przy takich fryzurach podkreślać.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Adele Adele kolaż lula.pl

Adele

Grzywka, to ryzykowne wyjście przy okrągłej twarzy. Łatwo w ten sposób zaburzyć proporcje. Taki kształt występuje często u osób pulchnych, dlatego fryzura powinna dodatkowo wyszczuplać twarz. Adele udało się to zrobić po lekkim wycieniowaniu włosów i zaczesaniu części do góry. Odsłonięte czoło wysmukla rysy, a opadające lekko loki wydłużają je. Zamiast twarzy zaczynającej się na linii brwi i kończącej na podbródku, jak to było dawniej, widzimy twarz od linii włosów, aż po sam dekolt.

Cięcie powinno być jednak wykonane bardzo uważnie. Skręty pojawiają się dopiero w niewielkiej odległości od policzków, a nie przy samej skórze, by nie poszerzać kości policzkowych. Żadne pazurki nie mogą też pojawić się powyżej linii żuchwy.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Kirsten Dunst Kirsten Dunst kolaż lula.pl

Kirsten Dunst

Krótkie cięcia nie zawsze sprawdzają się u kobiet o okrągłych twarzach. Zasada jest jednak prosta - bob będzie ci pasować jedynie, gdy skończy się poniżej podbródka. W innym wypadku, twarz może wyglądać jak zamknięta w hełmie, co przydarzyło się nawet Kirsten Dunst, która cieszy się pięknymi i lekkimi włosami.

Decydując się na fryzurę średniej długości wybierz taką, której przednie kosmyki delikatnie otoczą twarz nadając jej podłużny kształt. Aktorka wygląda wspaniale z symetrycznym przedziałkiem i luźno opadającą grzywką, którą modeluje się palcami. Mając tak cienkie jak ona włosy, warto używać wzmacniającego szamponu i odżywki dodającej objętości, by grzywka nie oklapła. W ciągu dnia możesz odświeżać ją suchym szamponem.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Kelly Osbiurne Kelly Osbiurne kolaż lula.pl

Kelly Osbourne

Kelly Osbourne lubi stawiać na objętość. Wyglądała bardzo niekorzystnie we fryzurze łączącej bujne fale z podkręconą, prostą grzywką. Jej pulchne policzki zostały w ten sposób uwydatnione, a owal twarzy skrócony. Okrągła twarz lubi objętość, która nadaje jej retro charakteru. Powinna ona jednak zwiększać się ku dołowi, osiągając maksimum dopiero pod linią podbródka, bo w ten sposób twarz wygląda na smuklejszą. Loki powinny być wyraźne, ale nie przestylizowane. Po zdjęciu wałków lub zakończeniu kręcenia ich lokówką, dobrze jest kilkakrotnie rozczesać kosmyki, by nabrały naturalnego dla nich skrętu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Ginnifer Goodwin Ginnifer Goodwin kolaż lula.pl

Ginnifer Goodwin

Aktorka odważyła się na radykalne cięcie i bardzo dobrze na tym wyszła. Postrzępiona grzywka zaczesana na bok dodała jej twarzy charakteru. Krótkie z tyłu włosy są lekko podniesione więc dodatkowo wydłużają rysy. Decydując się na taką fryzurę trzeba jednak pamiętać, by nie wyglądała ona męsko. Włosy wokół uszu nie mogą być obcięte zbyt krótko. Ponadto podczas modelowania unikaj używania szczotki i prostownicy. Układaj grzywkę palcami, dzięki czemu będzie lekka i naturalna.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: