Najlepsze fryzury dla kręconych włosów - wzoruj się na gwiazdach

Przedstawiamy kilka uniwersalnych cięć, które sprawdzą się u dziewczyn z kręconymi włosami.
Pixie cut Pixie cut kolaż lula.pl

Pixie cut

Pewnie wiele razy słyszałaś, że krótka fryzura w stylu Mii Farrow i Anne Hathaway zarezerwowana jest tylko dla kobiet o grubych, ale prostych włosach. Zapomnij o tym - kręcone włosy również mogą świetnie wyglądać po takim cięciu. Fryzjer Halle Berry zadbał o to, by kosmyki już od czubka głowy wykręcały się po jego myśli, utrwalając każdy modelującą gumą i lakierem. Jeśli nie masz czasu na mozolne modelowanie, po prosu wysusz włosy i przeczesz palcami. Uzyskasz dzięki temu uroczy bałagan w stylu Audery Tautou. Fryzura wymaga trochę zachodu, bo warto zadbać o kondycję włosów - nie mogą się puszyć, ani rozdwajać. Używaj więc właściwych odżywek, a raz na kilka miesięcy pozwól sobie na regeneracyjny zabieg w salonie fryzjerskim.

Afro Afro kolaż lula.pl

Trwała

Nie trwała ondulacja, jaką nosiła twoja mama, ale raczej modne afro, które podkreśli rysy twarzy i doda ci charakteru. To uczesanie musi być zbudowane z dość grubych, gęstych włosów ze skłonnością do puszenia się. Tak, tak, znienawidzona przez ciebie cecha loków wreszcie do czegoś się przyda. Styliści polecają afro kobietom o kwadratowych i okrągłych twarzach, to warto sprawdzić czy na twojej głowie również będzie wyglądać dobrze.

lob lob kolaż lula.pl

Lob

Czyli long bob, tradycyjna fryzura, ale na nieco dłuższych włosach. O niej także mówi się zwykle, że pasuje wyłącznie do prostych włosów, ale spójrzcie na Alexę Chung. Wystarczy odrobinę zdyscyplinować swoje fale wygładzającym spray'em i kosmetykami do stylizacji, by nadać im ładniejszy kształt. Zadbaj także o końcówki, których kondycja będzie tu szczególnie dobrze widoczna.

Bałagan pod kontrolą Bałagan pod kontrolą kolaż lula.pl

Bałagan pod kontrolą

Kręcone włosy najlepiej wyglądają w pozornym nieładzie. Jeśli masz burzę drobnych loczków staraj się nie kłaść spać z mokrymi włosami. Unikniesz plątania się ich i efektu oklapnięcia po jednej ze stron. Wybierz w drogerii kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twoich kosmyków i modeluj je tak, by zyskiwały objętość już od kilku centymetrów od nasady, jak u Beyonce i Rihanny. Na koniec koniecznie spryskaj je nabłyszczającym spray'em.

Upięcia Upięcia kolaż lula.pl

Upięcia

W przypadku kręconych włosów nawet gorszy dzień w rzeczywistości nie jest taki zły. Możesz pozwolić sobie wtedy na upięcia, w których jedynym liczącym się elementem jest objętość. Jeśli włosy oklapną, po prostu natapiruj je i utrwal efekt lakierem. Układając kok w stylu Bardotki, jak Nicole Kidman, albo zaplątując szybki top knot, staraj się wyeksponować skręt włosów. Nie wygładzaj ich za bardzo, tylko nadaj im kształt. Na kręconych włosach pięknie wyglądają ozdobne opaski i wpinane grzebyki.

Więcej o: