Jak już nigdy nie wyjść źle na świątecznej fotografii? 10 zasad, których nauczyły nas gwiazdy

Rodzina ustawia się do wspólnego zdjęcia na tle choinki, albo co gorsza ktoś pstryka ci zdjęcie, kiedy pochłaniasz kolejną porcję sernika i po kilku minutach wszyscy twoi znajomi 'lubią to' na Facebooku. Dzięki naszym poradom nie będziesz się już musiała wstydzić swoich świątecznych fotek.
Gisele Bundchen Gisele Bundchen Kolaż lula.pl

Trzy, dwa, jeden... uśmiech!

Słyszysz "uśmiech!" i pokazujesz w nim wszystkie swoje zęby? Taki wyraz twarzy jest na pewno szczery, ale jeśli czujesz, że nie wyglądasz w ten sposób najlepiej, postaw na coś łagodniejszego. Wypróbuj przed lustrem delikatny, ale ciepły uśmiech, taki jak ten, którym Gisele Bundchen obdarza fotoreporterów.
Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Beyonce Beyonce Kolaż lula.pl

Zadbaj o włosy

Nawet pięknie ułożone włosy wyglądają często na fotografiach na oklapnięte. By dodać im objętości, przeczesz je palcami w momencie, gdy ktoś kieruje w twoją stronę aparat. Jednocześnie przechyl jednak głowę, by uzyskać wrażenie naturalności, a nie sztucznie "seksownego" zdjęcia. Na każdej świątecznej imprezie dobrze jest też mieć przy sobie suchy szampon, którym bez problemu odświeżysz fryzurę i podniesiesz włosy u nasady.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Paris Hilton Paris Hilton Kolaż lula.pl

Poprawiaj makijaż

A przynajmniej kontroluj jego stan w lusterku. Jeśli nie będziesz tego robić, może się okazać, że na wszystkich zdjęciach masz rozmazany tusz, albo pomadkę na zębach (nikt nie wiedział, jak ci o tym delikatnie powiedzieć). Nakładając szminkę na wieczór zawsze pamiętaj o konturówce we właściwym odcieniu. Możesz też pokryć usta transparentnym pudrem, by szminka dłużej się trzymała. Dobrze jest także użyć przed imprezą wodoodpornej maskary dobrej jakości.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Kelly Osbourne Kelly Osbourne Kolaż lula.pl

Uwaga na podwójny podbródek

Przy źle wykonanym zdjęciu, podwójny podbródek pojawi się nawet u najszczuplejszej osoby. Unikaj więc przede wszystkim fotografii robionych z dołu, aparat zawsze powinien się znajdować na wysokości twojej twarzy lub wyżej. Spróbuj pozować do zdjęć patrząc w obiektyw i delikatnie pochylając głowę wysunąć ją nieco do przodu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Cameron Diaz Cameron Diaz Kolaż lula.pl

Zrób coś głupiego

Domowi amatorzy fotografii lubią czasem motywować nas do robienia czegoś, co ożywi zdjęcie. Kiedy jednak następnym razem ktoś poprosi cię, byś zamiast stać z przyklejonym uśmiechem "zrobiła coś głupiego", pamiętaj - nie bierz tego dosłownie. Zamiast podskakiwać i bez namysłu wykrzywiać twarz, kokietuj. Całus, machnięcie ręką, czy zalotne spojrzenie załatwią sprawę, a ty nie będziesz skrępowana przeglądając później album.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Nicole Kidman Nicole Kidman Kolaż lula.pl

Właściwa poza

Gwiazdy pozujące fotoreporterom na galach nigdy nie stają na tle ścianki na baczność. Powinnaś wzorować się na nich - delikatnie wygiąć swoje ciało, wysunąć jedną nogę do przodu, a jeśli to możliwe także zaznaczyć talię dłonią (najlepiej - lewa noga z przodu i lewa dłoń na biodrze lub odwrotnie). W ten sposób wyda się ona węższa niż w rzeczywistości. Podobny efekt osiągniesz trzymając na właściwej wysokości torebkę - tak jak robi to Nicole Kidman.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Kardashian Kardashian Kolaż lula.pl

Siadaj z gracją

Nieważne czy wysiadasz właśnie z samochodu, czy po prostu odpoczywasz na kanapie. Twoje kolana muszą być złączone, a plecy wyprostowane, jeśli chcesz wyjść korzystnie na fotografii. Zwolenniczki wygodniejszych pozycji mogą usiąść po turecku lub w inny sposób podwinąć nogi pod siebie zasłaniając je sukienką.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Britney Spears Britney Spears Kolaż lula.pl

Nie przysypiaj

Nieważne jak bardzo nudna jest impreza, w której uczestniczysz, nie daj tego po sobie poznać. Poważna mina, wykrzywione usta, ziewanie i inne tego typu miny po prostu nie mogą wyglądać dobrze. Jeśli jesteś już bardzo zmęczona, a nie wypada ci pojechać do domu, nałóż na twarz odrobinę transparentnego pudru i odśwież fryzurę. W torebce noś natomiast matujące bibułki, dzięki którym szybko poprawisz wygląd.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Emma Watson Emma Watson Kolaż lula.pl

Dobierz odpowiednią bieliznę

Wybierając wyciętą sukienkę, czy bluzkę z transparentnym panelem, musisz wziąć pod uwagę, że podczas zabawy bielizna może przesunąć się, albo odznaczać na tkaninie. Jeśli chcesz postawić na silikonowe, samoprzylepne miseczki, najlepiej przetestuj je wcześniej w domu. Pamiętaj też, że klej, którym są pokryte osłabnie pod wpływem ciepła i wilgoci, więc musisz na niego szczególnie uważać. Bezpieczniejsze są zwykłe biustonosze z długimi ramiączkami, które przeplata się przez talię. Na wszelki wypadek noś też przy sobie parę zapasowych, przeźroczystych ramiączek.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Lindsay Lohan Lindsay Lohan Kolaż lula.pl

Nie przegnij z alkoholem

Prosta zasada, dzięki której nie będziesz musiała się za siebie wstydzić - nie tylko przeglądając zdjęcia. Po prostu przyjmij do wiadomości, że picie prosto z butelki, mówienie z pełnymi ustami i zbyt zamaszyste ruchy nie będą wyglądać dobrze - nieważne jak zabawne wydadzą ci się w danym momencie. Na wszelki wypadek, dobrze jest jednak ustalić ze znajomymi, że nie życzysz sobie wrzucania twoich zdjęć z imprezy (a przynajmniej oznaczania cię na nich) na serwisy społecznościowe bez twojej zgody.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: