Żegnajcie loczki - 3 pomysły na nowe fale z wiosennych wybiegów

Jeśli tak jak my uwielbiasz loki, ale znudziły ci się prezentowane przez gwiazdy odmiany loków, z pewnością polubisz wiosenne propozycje projektantów.
fale fale kolaż lula.pl

Narciso Rodriguez

Projektantowi zależało na uzyskaniu efektu fal, któe pojawiają się na włosach po wyjściu z morza. Zamiast matowego wykończenia, które zwykle jest ich charakterystyczną cechą, wybrał jednak mocne nabłyszczanie. Stylista podzielił włosy na dwie równe połowy z symetrycznym przedziałkiem i upiął kilkanaście centymetrów od nasady, by dopiero  od tamtego miejsca zaczynały się fale. Każde pasmo zostało oddzielnie nakręcone na szeroką lokówkę, a następnie zgniecione przez fryzjera, by nadać fryzurze nieregularny kształt. Kiedy wszystkie włosy są już zakręcone, wystarczy przeczesać je szczotką o niezbyt gęsto rozstawionych igiełkach i kilkakrotnie rozdzielić palcami.

Polecamy:

Toni&Guy, Heat Protection Mist, Mgiełka chroniąca włosy przed wysoką temperaturą, cena: 39,99 zł / 150 ml

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

fale fale kolaż lula.pl

Thakoon

Thakoon postanowił przenieść swoje modelki w szalone lata 80. Nadał ich włosom wygląd mokrych, błyszczących i nieco posklejanych kosmyków. W ten sposób nawiązał do charakterystycznej fryzury zwanej mokrą Włoszką. Nowoczesnym elementem są tu wsuwki, które Odile Gilbert, stylista współpracujący z Thakoonem, umieścił na wysokości uszu modelek. Jeśli twoje włosy są podatne na modelowanie, możesz zapleść je kiedy będą mokre w kilka warkoczyków i pozwolić im wyschnąć przez noc. Rano powinny nabrać kształtów podobnych do tych, które udało się uzyskać Gilbertowi. Na koniec wystarczy tylko utrwalić włosy modelującą gumą. Na koniec, tak jak stylista Thakoona zwiąż włosy przy samych końcach cienką gumką.

Polecamy:

KEMON, SATIN PASTE - pasta średnioutrwalająca, linia AND by, cena: 74 zł / 100 ml

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

fale fale kolaż lula.pl

Versace

Na pokazie marki, po raz kolejny zaprezentowano seksowne, obszerne fale. Tym razem Guido, słynny stylista fryzur, zdecydował się na bardziej niedbałe skręty. Jego sposób na czesanie był prosty - po prostu skręcał pasme włosów w supełki i suszył, a później znów splatał i pozostawiał do ostygnięcia. Na koniec przeczesał je palcami i dodał objętości suchym szamponem nakładanym od nasady włosów. Dzięki temu zabiegowi udało mu się dodatkowo nadać włosom matowej, nieco szorstkiej tekstury.

Polecamy:

Syoss, Volume Lift, Suchy szampon do włosów, cena: 15 zł / 200 ml

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: