Czego pragną kobiety na 2013 rok? Prognoza kosmetycznych trendów

Rok 2012 upłynął naszym kosmetyczkom pod znakiem kremów BB, matowych lakierów do paznokci i bordowych pomadek. Jakie trendy przyjdą do nas w 2013? Pokusiłam się o subiektywny przegląd nowości, w których prawdopodobnie zakochamy się w najbliższych miesiącach.
trend 2013 trend 2013 shutterstock

Kremy DD

Kremy BB, czyli preparaty o właściwościach kremu z domieszką pigmentu, które można stosować zamiast podkładu, odniosły niewątpliwy sukces, ale ich następcy - kremy CC przeszły właściwie bez echa. Miały one mieć nieco gęstszą konsystencję i skuteczniejsze działanie przeciwzmarszczkowe. Kremy DD, to natomiast zupełna nowość. Według najnowszych doniesień mają one być przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, ale działając w taki sam sposób jak kremy BB. Zyskamy więc korzyści ze stosowania zwykłego balsamu plus poprawę kolorytu i wygładzenie. Jeśli rzeczywiście kremy DD wejdą na rynek mogą stać się poważną konkurencją dla samoopalaczy i kremów brązujących z uwagi na swoje subtelne i naturalne efekty.

trend 2013 trend 2013 kolaż lula.pl

Szmaragd

Szmaragdowa zieleń ma być kolorem 2013 roku, donosi "Harper's Bazaar" powolując się na komunikat firmy Pantone, która stworzyła system identyfikacji kolorów i co roku prognozuje trendy w tym zakresie. Szmaragd ma odgrywać kluczową rolę m.in. w kolekcji kosmetyków marki Sephora, ale można go także dostrzec na wiosennych wybiegach.

trend 2013 trend 2013 shutterstock

Po same końce

W 2013 roku na popularności zyskają także zabiegi pielęgnacyjne na włosy. Większość z nas wybierając się do fryzjera stawia przede wszystkim na cięcie i farbowanie, rzadko pozwalając sobie na zabiegi pielęgnacyjne, które uchodzą za luksusowe. Ich koszt jest jednak porównywalny z ceną profesjonalnego farbowania, a często daje nawet lepsze efekty. Ja sama pierwszy raz zdecydowałam się na taką pielęgnację dopiero niedawno. Zabieg Fiberceutic, zwany także botoksem na włosy, zastosowałam zamiast powtórnej koloryzacji (przy moim kolorze odrosty nie są zbyt wyraźnie widoczne). Efekt był piorunujący - włosy błyszczą, kolor jest bardziej intensywny, a moje połamane i porozdwajane wcześniej końcówki wyglądają jak po podcięciu.

trend 2013 trend 2013 mat. prasowe

Profesjonalny manikiur

Profesjonalny manikiur, ale wykonywany w domu. W sieciowych drogeriach i perfumeriach pojawiają się już zestawy do samodzielnego stworzenia hybrydowych paznokci. Wyglądają na zadbane, mocne i są znacznie mniej szkodliwe od tych akrylowych. Problemem pozostaje jednak ich cena. Za nałożenie jednego koloru u manikiurzystki zapłacimy około 100 zł plus koszty uzupełniania paznokci co dwa - trzy tygodnie. W 2013 roku postanawiamy więc zainwestować raz, ale korzystać z zabiegu przez długie miesiące. Marka OPI stworzyła we współpracy z Sephorą zestaw GelShine, który pozwala na nieskomplikowaną aplikację żelu i efekty jak z salonu kosmetycznego. Poniżej mały instruktaż.

trend 2013 trend 2013 shutterstock

Kosmetyki robione w domu

W dobie kryzysu (i ekologicznego podejścia do życia), doskonałym rozwiązaniem wydają się kosmetyki robione w domu. Ich cena w najgorszym wypadku będzie porównywalna z tą, którą płacimy w drogerii, zwykle jednak nasze kosmetyki okazują się tańsze. Wykonane z naturalnych, często dostępnych w domu składników produkty są bezpieczne dla skóry i po prostu bardziej ekonomiczne. Spodobał ci się intensywnie cytrynowy peeling, ale szkoda ci na niego pieniędzy? Zrób go sama - kilka ciekawych przepisów znajdziesz tutaj. Bardziej skomplikowane w wykonaniu będą na przykład tusze do rzęs, podkłady, czy błyszczyki. To również da się jednak zrobić w domu. Wystarczy, że zamówisz niezbędne artykuły ze strony internetowej, takiej jak Kolorówka i postąpisz zgodnie z instrukcjami. Każdy kosmetyk możesz wykonać w wersji z konserwantem (przetrwa tyle co produkty ze sklepu) lub bez konserwantów (do wykorzystania przez około dwa tygodnie).

Wierzycie, że któryś z tych trendów rzeczywiście się przyjmie? A może macie inne typy?

Więcej o: