Do suchej nitki - wszystko co chciałabyś wiedzieć o suszeniu włosów

Sprawdź co warto wiedzieć zanim wybierzesz dla siebie suszarkę.
Suszenie włosów Suszenie włosów shutterstock

Suszyć, czy nie?

Wiele razy słyszałaś pewnie, że gorące powietrze suszarki ma negatywny wpływ na nasze włosy. Fryzjerzy są jednak zgodni co do tego, że warto suszyć włosy przed położeniem się spać. Mokry włos jest bardzo podatny na wszelkie uszkodzenia. Splątane po myciu kosmyki trudno rozczesać - dodatkowo się łamią i puszą. Nawet gdy po prostu położysz głowę na poduszce włosy ulegają drobnym urazom, w wyniku których mogą się rozdwajać, a nawet łamać.

Żeby temu zapobiec zawsze susz włosy po myciu. Na początek rozczesz je grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Jeśli włosy mają tendencję do plątania się, użyj wygładzającej odżywki i przede wszystkim nie szarp ich. Przed suszeniem zastosuj dodatkowo kosmetyk termoochronny.

BaByliss BaByliss kolaż lula.pl

Wybierz właściwą suszarkę

Wybierając suszarkę zwróć uwagę przede wszystkim na siłę nadmuchu, a nie wysokość temperatury, której poddawane będą włosy. Im mocniejszy nawiew, tym mniej czasu potrzeba do osuszenia włosów i tym samym są one mniej narażone na zniszczenia. Jest to istotne szczególnie zimą, gdy niedokładnie wysuszona skóra głowy, albo same kosmyki mogą stać się przyczyną przeziębienia.

Marka BaByliss wprowadziła na rynek suszarkę dwuzadaniową, która spełnia potrzeby dziewczyn często myjących włosy. Nie tylko suszy, ale i chroni włosy, bo operuje wysoką siłą nadmuchu - powyżej 140 km/h. Dzięki temu włosy nie ulegają przegrzaniu, a za sprawą wbudowanego generatora jonów utrzymany jest właściwy poziom nawilżenia. Kosmyki stają się gładkie, dobrze się rozczesują i nie elektryzują się. Cena: 329 zł

Kosmetyki termoochronne Kosmetyki termoochronne kolaż lula.pl

Kosmetyki termoochronne

Kosmetyki termoochronne pozwalają na wygładzenie puszących się kosmyków, zatrzymanie w nich wody i ochronę przed łamliwością oraz rozdwajaniem. Ich formuła tworzy wokół łodygi osłonkę odporną na gorące powietrze, dlatego warto stosować je zarówno przy suszeniu, jak i prostowaniu, czy kręceniu włosów.

Polecamy:

L'Oreal Professionnel, Expert Liss Ultime, Reflexium Thermo-smoothing Oil, Olejek termowygładzający, cena: 60 zł / 50 ml

Syoss, Heat Protect, Styling - Spray, Spray chroniący włosy przed wysoką temperaturą, cena: 15 zł / 250 ml

Marion, Termoochrona, Mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury, cena: 8 zł / 130 ml

Toni&Guy, Heat Protection Mist, Mgiełka termoochronna, cena: 39,99 zł / 150 ml

Więcej o: