Suche, rozdwojone i puszące się - maseczki domowej roboty na zniszczone włosy

Wielokrotnie prosiłyście nas o porady na temat pielęgnacji puszących się włosów. Zaczynamy od domowych sposobów, czyli prostych do przyrządzenia masek nawilżających i kondycjonujących.
Maska do włosów Maska do włosów kolaż lula.pl

Olej rycynowy i żółtko

Olejek rycynowy świetnie działa na osłabione rzęsy, dlatego sprawdzi się też w przypadku włosów. Najpierw zmieszaj jedną łyżkę takiego oleju z trzema łyżkami nafty kosmetycznej i zagęść odżywką do włosów, której zwykle używasz. Zamiast odżywki możesz użyć też żółtka jaja z odrobiną soku z cytryny. Następnie nałóż maskę na włosy, owiń ręcznikiem (możesz najpierw owinąć włosy folią) i trzymaj tak przez minimum pół godziny. Jeśli mieszanka zostanie na głowie dłużej też nic się nie stanie. Na koniec dokładnie umyj włosy szamponem.

Maska na włosy Maska na włosy kolaż lula.pl

Maska bananowa

W niewielkiej misce dokładnie rozgnieć banana. Najlepiej wybrać dojrzałego i miękkiego, bo łatwiej będzie go przerobić na papkę. Dodaj pozostałe składniki - jajko, pół dojrzałego awokado, 2 łyżeczki miodu, tyle samo maślanki oraz 3 łyżeczki oliwy, najlepiej extra virgin. Kiedy już dobrze się połączą, nałóż maskę na włosy i pozostaw na pół godziny. Następnie zmyj szamponem o właściwościach nawilżających. Uwaga: w przypadku długich włosów użyj dwa razy tyle składników

Maska na włosy Maska na włosy kolaż lula.pl

Maska jogurtowo-majonezowa

Do tej maseczki wykorzystamy jedynie białko jaja. Ubij je na pianę i dodaj 1/4 szklanki jogurtu naturalnego (najlepiej organicznego) oraz tyle samo majonezu. Wmasuj mieszankę w wilgotne włosy i nie przejmuj się zapachem - zniknie po myciu szamponem. Po trzydziestu minutach spłucz głowę chłodną wodą - ciepła sprawi, że jajko przyklei się do włosów.

Maska do włosów Maska do włosów kolaż lula.pl

Maska owsiana

Namocz garstkę płatków owsianych w ciepłej wodzie, tak by nabrały objętości. Następnie dodaj do nich kilka łyżek mleka (dbając o zachowanie dość gęstej konsystencji). Na koniec łyżka oleju migdałowego, który ma właściwości nawilżające i wygładzające. Możesz go jednak zastąpić innym lubianym przez ciebie olejem, na przykład kokosowym. Powstałą w ten sposób maskę nałóż na suche włosy i po 20-30  minutach spłucz wodą i umyj szamponem.

Więcej o: