5 sposobów na przechowywanie kosmetyków - praktycznie i stylowo

Przedstawiamy 5 prostych sposobów na wygodne i bezpieczne przechowywanie kosmetyków.
Słoiki Słoiki kolaż lula.pl

Słoiki

Słoiki są najlepszymi pojemnikami na wszystkie drobiazgi. Wyglądają stylowo nawet gdy umieścisz w nich tylko zwinięte światełka choinkowe! My polecamy jednak wrzucenie do nich drobnych kosmetyków i akcesoriów takich jak lakiery do paznokci, gąbki do makijażu czy waciki.

Szklane kulki Szklane kulki kolaż lula.pl

Szklane kulki

Drobne, dekoracyjne szklane kuleczki lub kamyczki w różnych rozmiarach wsyp do naczynia i wbij w nie swoje pędzle do makijażu. W ten sposób ich włoski nie będą się stykać i strzępić a ty bez kłopotu znajdziesz potrzebny ci pędzel.

Szuflady Szuflady kolaż lula.pl

Szuflada

Jedna wolna szuflada to doskonałe miejsce do przechowywania drobnych kosmetyków. Staraj się nie trzymać ich w łazience (szczególnie na wierzchu, na przykład na półce pod lustrem), bo nie służy im panująca tam wilgoć i ciepło. W sklepach z akcesoriami do domu za kilka złotych kupisz przegródki do szuflady, w których bez problemu pogrupujesz swoje skarby.

Organizer Organizer kolaż lula.pl

Organizer

Organizery mogą stanowić ozdobę pokoju, ale niestety wymagają trochę przestrzeni. W sklepach internetowych znajdziecie pojemniki w różnych stylach i o rozmaitej wielkości, ale my polecamy także samodzielne stworzenie organizera. Wykorzystaj na przykład tablicę na magnesy i przyczep do niej kosmetyki (do opakować wystarczy przykleić niewielki kawałek magnesu) - nie zajmie zbyt dużo miejsca, a będzie wyglądać naprawdę efektownie.

Kuferek Kuferek kolaż lula.pl

Kuferek

Kuferek sprawdzi się u dziewczyn, które często podróżują z całą swoją kolekcją, ale przyda się także tym, które po prostu nie mają w domu miejsca na inną formę przechowywania kosmetyków. W kuferku są one bezpieczne, nie kurzą się i są właściwie posegregowane.

Więcej o: