Co kojarzy nam się z latem? Piegi! Zobacz, jak wykonać świeży wakacyjny makijaż z piegami w roli głównej

Piegi kojarzą się z młodością i gorącymi słonecznymi dniami. Jeżeli nie należysz do grupy, która może pochwalić się piegowatymi policzkami, nie oznacza to, że nie masz na nie szans! Zobacz, jak stworzyć je przy pomocy makijażu.
Jak namalować sobie piegi Jak namalować sobie piegi Hilda's Beauty Kit

Czym namalować piegi?

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Moja cera jest zupełnie "niepiegowa". Jest bardzo jasna, ale nigdy, przenigdy nie pojawiły się na niej żadne kropeczki. Uważałam, że taki makijaż zupełnie nie będzie mi pasować, ale spróbowałam i efekt wcale nie był taki zły!

Pamiętaj, że jest bardzo dużo rodzajów piegów. Niektóre są bardziej wyraźne i skoncentrowane tylko na nosie, inne są delikatniejsze i rozlane na całej twarzy. Był to mój pierwszy raz, dlatego zdecydowałam się na delikatne, rozsiane od czoła po brodę.

Pierwszy krok to namalowanie na twarzy dużej ilości kropeczek. Możesz użyć do tego ołówka do brwi, ponieważ ma trochę inną konsystencję i zostawia na skórze mniej koloru. Nadadzą się także kredki do oczu, farbki lub pomady. Ważne, by nie były zbyt ciemne.

Najlepszym wyjściem jest wybranie dwóch kolorów.Ja wybrałam dwie kredki do brwi Maybelline Brow Satin w kolorach Dark Blonde i Medium Brown.

Jak namalować sobie piegi Jak namalować sobie piegi Hilda's Beauty Kit

Jak namalować piegi?

Po postawieniu każdej kropki wklep ją palcem, tak by wtopiła się w skórę. Niektóre mocniej, niektóre lżej, bo regularność jest tym, czego koniecznie musisz unikać.

Ważne też, by piegi różniły się nie tylko intensywnością koloru, ale również kształtem i rozmiarem. Dzięki temu unikniesz karykaturalnego efektu.

Jak namalować sobie piegi Jak namalować sobie piegi Hilda's Beauty Kit

Sposoby na domalowanie piegów

Kropki namalowane kredką posłużyły za swojego rodzaju bazę. Teraz czas na bardziej wyraźne piegi. W tym celu możesz użyć ciemniejszej kredki, farbki lub pomady.

Ja wybrałam do tego Aqua Brow od Make Up For Ever. Samą końcówką pędzla malowałam malutkie piegi, które natychmiast przyklepywałam palcem.

Inny sposób na namalowanie piegów to wykorzystanie szorstkiej porowatej gąbki i brązowej farbki. Wystarczy nabrać małą ilość kosmetyku i stemplować twarz.

Jak namalować sobie piegi Jak namalować sobie piegi Hilda's Beauty Kit

Wykończenie makijażu

Na koniec weź pędzel, którym nakładałaś podkład, i "przyklep" swoje namalowane piegi. W ten sposób wtopią się w cerę i będą wyglądały bardziej naturalnie.

Potem możesz spokojnie dokończyć swój makijaż. Delikatnie przypudruj twarz, żeby utrwalić swoją ciężką pracę i wyeliminować ewentualne błyszczenie.

Do piegów idealnie pasować będzie cera muśnięta bronzerem. Zamiast konturować, nałóż go na wysokie punkty twarz, czyli tam, gdzie naturalnie sama byś się opaliła. Będzie to czoło, nos, szczyty policzków i broda. Możesz także użyć rozświetlacza na kości policzkowe.

Jak podoba ci się taki makijaż z piegami? Uważasz, że to dobry pomysł na zabawę kosmetykami czy głupota?

Jak namalować sobie piegi?Hilda's Beauty Kit

Więcej o: