5 szybkich i prostych fryzur dla dziewczyn z długimi włosami [PORADNIK]

Jeżeli masz naprawdę długie włosy, to wiesz, jak uciążliwe może być ich upinanie. Kucyki są ciężkie, a gumka się odznacza, koki są ogromne i rozpadają się w mgnieniu oka. Mamy dla was kilka propozycji prostych fryzur, które wykonasz w mniej niż 5 minut.
Kok z apaszki Kok z apaszki Agnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

Kok

Moda na tego typu koczki trwa już od kilku lat. Nic dziwnego - ta fryzura jest szybka, a do jej wykonania możesz użyć albo specjalnej okrągłej gąbki lub zwykłej skarpety (!). Niestety, jeśli masz tak długie włosy, jak ja, typowe akcesoria, które polecają wszyscy, zupełnie się nie sprawdzą. Włosów jest po prostu za dużo, ręce nie są wystarczająco długie, a sam proces wcale nie jest szybki. Brzmi okropnie, ale jest inna droga. Wszystko, czego potrzebujesz, to gumka, apaszka i kilka spinek.

Sprawdź ozdoby do włosów na Avanti24.pl

  KokAgnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   1. Zwiąż włosy w kucyk. Zrób go w tym miejscu, w którym chcesz mieć kok.
   2. Zawiąż apaszkę na samym końcu kucyka, złap za rogi i powoli zwijaj aż dojdziesz do głowy.
   3. Zwiąż końce apaszki i zakryj włosami supeł. Użyj spinek do ich przytrzymania. Gotowe!

   Możesz też zrobić go niżej, nad karkiem i dodać do niego akcesoria, tak jak Macademian Girl.

   Jak dodać objętości kucykowi Jak dodać objętości kucykowi Agnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   Kucyk

   Jeżeli masz długie proste włosy, kucyki mogą wyglądać niezbyt ciekawie, ponieważ są płaskie i często opadają. Chcesz dodać swojej fryzurze trochę objętości? Mamy dla ciebie radę!

   To doskonały sposób, szczególnie jeśli nie chcesz niszczyć sobie włosów tapirowaniem. Potrzebujesz tylko jednej małej "żabki". Podnieś około jedną trzecią swoich włosów i wepnij w to miejsce spinkę. Gotowe, twój kucyk wygląda na większy, a włosy są bardziej uniesione.

   Wysoki kucyk to fryzura, która pasuje na wiele różnych okazji. Możesz łączyć ja z luźnymi, codziennymi stylizacjami lub bardziej formalnymi. W ten sposób prezentuje go blogerka Jestem Kasia.

   Kok samuraja Kok samuraja Agnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   Kok samuraja

   Czas na fryzurę, którą kocha tyle samo osób, ile jej nienawidzi. Jeżeli chcesz zabrać włosy ze swojej twarzy, ale jest ich za dużo, żeby utrzymały się w koku lub po prostu nie chcesz odsłaniać szyi, zwiąż tylko połowę z nich. Zwiń je, opleć dookoła podstawy i zwiąż gumką.

   Ta fryzura pasuje do wielu stylizacji. Doskonale połączy się z kreacja w stylu boho. By dodać upięciu więcej charakteru, możesz lekko podkręcić włosy lokówką i popsikać sprayem z solą morską.

   Coraz więcej gwiazd decyduje się na tę "samurajską" wariację na temat koka. Na ostatniej imprezie Magnum i Bohoboco wystąpiła tak blogerka Jessica Mercedes Kirschner.

   Jessica Mercedes  2015-05-26KAPIF

   Warkocz - opaska Warkocz - opaska Agnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   Warkocz - opaska

   Inny sposób na odsłonięcie twarzy bez związywania wszystkich włosów, to zrobienie z nich opaski. Wystarczy zapleść wąski, dobierany warkocz. Ja zwykle dobieram tylko przy twarzy, dalej plotę już tradycyjnie. Potem przypnij go tylko do reszty włosów spinką i gotowe.

   Warkocz - opaskaAgnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   Tutaj tez świetnie pasowałyby lekko pogniecione lub pokręcone włosy. W zależności od tego, jak je ułożymy, możemy uzyskać bardzo dziewczęcy, grzeczny efekt, lub bardziej boho, jakby od niechcenia.

   Możesz też iść krok dalej i zaszaleć jak Anja Rubik na pokazie La Manii. W tym przypadku musisz zapleść dobierany warkocz bardzo blisko skóry, na całym boku głowy.

   Pokaz LaMania, Krakowskie Przedmiescie, 28.04.2015, fot. WBF, na zdj. Anja RubikWBF

   Podwójny warkocz Podwójny warkocz Agnieszka Hildebrand/ Hilda's Beauty Kit

   Podwójny warkocz

   Jeżeli znudzą ci się rozpuszczone włosy, zawsze możesz je zapleść. Możesz upiąć je w klasyczny warkocz lub w kłosa. Wystarczy, że odepniesz swoją "opaskę" i włączysz ją do któregoś z pasm. Wtedy oba warkocze idealnie się ze sobą połączą i zleją w całość.

   Do tego, że warkocze są super, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Jeśli macie jakieś wątpliwości, spójrzcie na to zdjęcie Maffashion:

   Więcej o: