Tanie kontra drogie. Porównujemy eyelinery L'Oreal Super Liner i Lancome Liner Plume - który lepszy?

Dyskusja o tym, czy drogie kosmetyki rzeczywiście są lepszej jakości od tanich trwa od zawsze. Dzisiaj porównujemy dwa eyelinery, które powstały w tym samym koncernie. Jeden kosztuje 130zł, a drugi 30zł. Czym się różnią?
opakowanie eyelinerów opakowanie eyelinerów redakcja

Opakowanie

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Jak widać na załączonym zdjęciu, opakowania eyelinerów nie różnią się praktycznie wcale. Są to cienkie flamastry z częścią obłożoną gumą, która ułatwia ich trzymanie. Ten sam kształt, takie same zatyczki. Głowna różnica to oprawa graficzna. Lancome Liner Plume (na górze) jest bardzo prosty. Super Liner Perfect Slim od L'Oreal ma więcej złotych elementów. Oba opakowania wykonane są z plastiku zbliżonej jakości, a przynajmniej nie da się zauważyć, że jest inaczej.

Ile produktu kupujemy i za ile?

L'Oreal - 7g za około 30zł

Lancome - 9g za 135zł

Zdjęcie Lancome Liner Plume eyeliner 01 Noir 1ml Zdjęcie LOREAL Paris Super Liner 02 Blue Perfect Slim Zdjęcie Loreal Super Liner Perfect Slim - eyeliner w pisaku, czarny
Lancome Liner Plume LOREAL Paris Super Liner Blue Loreal Super Liner Perfect Slim
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Lancome kontra L'Oreal Lancome kontra L'Oreal redakcja

Końcówka i aplikacja

W obu przypadkach, końcówka to ostro zakończony stożek z gąbki. Produkt dochodzi do samego czubka, dzięki czemu łatwo namalować precyzyjną, cienką kreskę. Wydaje się, że aplikator Lancome jest nieco sztywniejszy, jednak nie ma większej różnicy w używaniu eyelinerów. Gąbka jest dobrze nasączona, a czerń jest mocna. Namalowane linie nie mają większych prześwitów i są ostre.

Na zdjęciu z lewej strony, kreska została namalowana eyelinerem L'Oreal, a z prawej Lancome.

L'Oreal kontra Lancomeinstagram.com/hildasbeautykit

trwałość trwałość redakcja

Trwałość

Trwałość obu eyelinerów jest identyczna. Na oczach utrzymują się cały dzień, ale nie wytrzymają tarcia, łez czy bardzo tłustych powiek. Zdecydowanie nie są wodoodporne, ale jeśli potrzebujecie zwykłego kosmetyku do codziennego malowania kresek, to może być dobry wybór.

Na pierwszym zdjęciu, świeżo namalowane kreski zostały mocno przetarte na sucho. To dobrze obrazuje co dzieje się z tymi eyelinerami w ciągu dnia. Dopóki pozostają suche, ciężko je zetrzeć, jednak jeśli trochę się zmoczą, na przykład od łez, lepiej powstrzymać się od pocierania oczu. W obu przypadkach formuła zachowuje się identycznie.

Po użyciu płynu micelarnegoredakcja

Oba kosmetyki zachowują się identycznie również podczas zmywania. Na zdjęciu widać ślady po przetarciu ręki lekkim płynem micelarnym. Eyelinery się mażą, dlatego żeby uniknąć "efektu pandy", lepiej zmywać je czymś tłustym.

Podsumowanie

Różnice między linerami Lancome i L'Oreal jeśli istnieją, są bardzo subtelne. Jedyna jaką jestem w stanie wskazać to fakt, że końcówka droższego produktu jest nieco ostrzejsza, ale tańszy i tak jest już bardzo precyzyjny.

Koncern L'Oreal jest właścicielem marki Lancome, co może wyjaśniać podobieństwa między kosmetykami, ale w tym przypadku mamy do czynienia z praktycznie identycznymi eyelinerami. Główna różnica to cena.

Jak uważacie, czy 135zł to odpowiednia cena za eyeliner? Może używałyście któregoś z nich?

Więcej o: