Jak wybrać wizażystkę na ślub i nie przepłacić? 5 rzeczy, które każda przyszła panna młoda wiedzieć powinna

Bierzesz w tym roku ślub i chcesz mieć profesjonalny makijaż? Mamy dla ciebie kilka rad, które ułatwią ci współpracę z wizażyst/ką. Dzięki nim zyskasz spokój i gwarancję zniewalającego efektu.
Jak wybrać wizażystę na ślub? Jak wybrać wizażystę na ślub? kolaż lula.pl

Jak wybrać wizażystkę na ślub i nie przepłacić? 5 rzeczy, które każda przyszła panna młoda wiedzieć powinna

Bierzesz w tym roku ślub i chcesz mieć profesjonalny makijaż? Mamy dla ciebie kilka rad, które ułatwią ci współpracę z wizażyst/ką. Dzięki nim zyskasz spokój i gwarancję zniewalającego efektu.

Profesjonalny makijaż ślubny: Jak wybrać wizażystę?

Jeżeli decydujesz się na makijaż wykonany przez specjalistę, pamiętaj, by wybrać zaufaną i sprawdzoną osobę. Może twoje koleżanki lub rodzina znają kogoś godnego polecenia? Warto też sprawdzić portfolio wizażysty. Będziesz mogła ocenić, czy odpowiadają ci nie tylko umiejętności, ale i styl artysty.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo makijażystów posiada konta na Facebooku i Instagramie, gdzie na spokojnie przejrzysz i ocenisz ich prace. Jeśli ktoś nie ma takiego profilu, zanim podejmiesz decyzję, poproś o przesłanie zdjęć kilku realizacji.

Dlaczego makijaż ślubny jest drogi? Dlaczego makijaż ślubny jest drogi? kolaż lula.pl

Dlaczego makijaż ślubny jest drogi?

Niestety, makijaże ślubne są o wiele droższe niż zwykłe wieczorowe. Wynika to po części z ich specyfiki. Ślubny makijaż powinien być wykonany kosmetykami, które wyglądają dobrze zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Druga sprawa to trwałość. Wydając dużo pieniędzy na profesjonalny makijaż oczekujesz, że przetrwa on cały wieczór, a nawet noc. Musi być więc odporny na wodę, łzy i pot.

To wszystko wpływa na cenę ślubnego wizażu. Niestety, dużo salonów kosmetycznych i wizażystów widzi w pannach młodych łatwy kąsek. Ceny wydają się ściągnięte z kosmosu i bywa, że jedyne, co różni makijaż ślubny od dziennego czy wieczorowego to... nazwa. Zanim wybierzesz specjalistę, zrób porządny przegląd i upewnij się, że nie trafiłaś na naciągacza.

Dlaczego warto zrobić próbę makijażu? Dlaczego warto zrobić próbę makijażu? kolaż lula.pl

Dlaczego warto zrobić próbę?

Bardzo dużo wizażystów proponuje przyszłym pannom młodym makijaż próbny. To dobry pomysł, w który warto zainwestować. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na zastanowienie się, czego naprawdę chcesz. To idealna okazja do przegadania wszystkich pomysłów i wątpliwości.

Makijażysta podpowie ci, co najlepiej pasuje do twojego typu urody i cery. Zobaczysz też, jak wybrane kosmetyki sprawują się na twojej twarzy i ile się utrzymują. Dzięki takiemu testowi unikniesz ewentualnych wpadek. Jeżeli masz taką możliwość, tego samego dnia zrób także próbę fryzury (najlepiej przed makijażem!). Wizażysta będzie wiedzieć, w jakim stylu ma pracować, a ty będziesz miała pełen obraz swojego ślubnego wizażu.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, żebyś to ty była zadowolona z efektu. Nie bój się powiedzieć, że coś ci nie pasuje, nawet jeśli makijażysta twierdzi, że jest wspaniale. Próba to moment, w którym możesz sprawdzić różne opcje i wybrać odpowiednią dla siebie.

Jak przygotować się do makijażu Jak przygotować się do makijażu kolaż lula.pl

Jak ułatwić pracę fryzjerowi i wizażyście?

Zanim spotkasz się z wizażystą lub fryzjerem, zastanów się, czego od niego oczekujesz. Jeżeli będziesz mieć pomysły na to, jak chcesz wyglądać, wasza współpraca będzie o wiele prostsza. Istotne jest, jaki jest rodzaj twojej cery, czy masz jakieś uczulenia, jak zachowują się twoje włosy... Dzięki temu makijażysta będzie mógł odpowiednio dobrać kosmetyki, a stylista fryzurę.

Wizażyście powiedz też, w jakim stylu będzie twój ślub i wesele. Klasyczna uroczystość w kościele i tradycyjne wesele czy luźna impreza w plenerze? Znaczenie mają oczywiście także kolory i styl twojej kreacji oraz fryzury. Jeżeli naprawdę dbasz o szczegóły, zwróć uwagę na kolorystykę kwiatów i wiązanki.

Jak przygotować się do ślubu Jak przygotować się do ślubu kolaż lula.pl

Jak przygotować się do ślubu i uniknąć stresu?

Pamiętaj, że dzień ślubu należy przede wszystkim do ciebie i twojego przyszłego męża. Zostaw jak najmniej rzeczy na ostatnią chwilę i pozwól sobie na odrobinę relaksu. Spora część wizażystów oferuje także usługi kosmetyczne, ale pamiętaj, że nie jest to najlepszy moment na depilację brwi czy wąsika. Nie powinnaś także robić ostrych pillingów czy maseczek, których wcześniej nie stosowałaś, bo istnieje ryzyko, że podrażnią twoją cerę. Zamiast rzucać się na ekspresowe zabiegi upiększające, odpręż się, połóż z torebkami herbaty na oczach. Możesz także złuszczyć i mocno nawilżyć skórę na ustach.

Zostaw sobie trochę zapasu czasowego. Makijażystka powiedziała, że potrzebuje czterdziestu minut? Zarezerwuj godzinę. To samo tyczy się fryzjera, dojazdów, ubierania się w sukienkę. Nie będziesz musiała się denerwować, że nie zdążysz na własny ślub.

Bierzecie w tym roku ślub? A może już jesteście mężatkami? Opowiedzcie nam, jak wyglądały wasz przygotowania do tego wielkiego dnia!

Więcej o: