5 sposobów na depilację twarzy. Który z nich jest najskuteczniejszy?

Wiele z nas zmaga się z niechcianym owłosieniem na twarzy. Dzięki technologii, istnieje coraz więcej sposobów na jego usunięcie. Zobacz, które z nich są warte uwagi.
Wosk Wosk kolaż lula.pl

Wosk

To prawdopodobnie najbardziej popularna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg najlepiej wykonać u specjalisty w gabinecie kosmetycznym. Jednak jeżeli nie masz czasu lub lubisz zajmować się sobą sama, drogerie zapewniają dużo opcji do samodzielnej depilacji woskiem.

Możesz znaleźć go pod postacią małych plasterków, które idealnie pasują do okolicy nad ustami. Inną możliwością są specjalne zestawy do podgrzewania i nakładania wosku.

To zdecydowanie najszybsza metoda usuwania owłosienia i prawdopodobnie stąd bierze się jej popularność. Minusem jest duże ryzyko podrażnienia po oderwaniu wosku od skóry. Dlatego warto zadbać o nią przed i po depilacji.

Sprężynka do depilacji Sprężynka do depilacji kolaż lula.pl

Sprężynka

Zaawansowana forma wyrywania włosów zwykłą pęsetą. Jeżeli używasz zwykłych szczypiec, ta metoda z pewnością cię zainteresuje. Jak to działa? Wystarczy przejechać sprężynką w górę i dół po skórze, a włoski zostaną wyrwane. Jest to trochę mniej przyjemne od pęsety, ale pozbywa się zdecydowanie większej ilości włosów na raz.

Sprężynka jest pewną alternatywą dla wosku. Mimo że proces trwa dłużej, wymaga zdecydowanie mniej przygotowań i możesz ominąć cały ten bałagan.

Krem do depilacji Krem do depilacji kolaż lula.pl

Krem

Jak dokładnie działa krem do depilacji chyba nikomu nie musimy tłumaczyć. Nakładamy dość grubą warstwę na owłosione miejsce, czekamy kilka minut i zdejmujemy specjalną szpatułką. Większość kosmetyków tego typu przeznaczona jest głównie do usuwania włosów z nóg, dlatego musisz mieć pewność, że kupujesz odpowiedni. Jeżeli się pomylisz, możesz narazić się na poważne podrażnienia. Musisz też uważać, żeby produkt nie dostał się do twoich oczu.

W zależności od tego jak grube i mocne są twoje włoski, krem będzie bardziej lub mniej skuteczny. Trzeba pamiętać, że działa on nie jak wosk, ale bardziej jak maszynka, ponieważ pozbywa się włosów z powierzchni skóry i nie dociera do cebulek.

Plusem tego rodzaju depilacji jest fakt, że jest całkowicie bezbolesna, a skóra jest naprawdę gładka.

Nitkowanie brwi Nitkowanie brwi tumblr.com

Nitkowanie

Nitkowanie to bardzo stara metoda wyrywania włosów. Jest bardzo skuteczna zarówno w regulacji brwi jak i usuwaniu niechcianego wąsika. Jedyne czego potrzeba to bawełniana nić i... wprawa, dlatego zanim wybierzesz kosmetyczkę, upewnij się, że jest ona specjalistką.

Ten sposób szczególnie spodoba się osobom o wrażliwej skórze, która łatwo się czerwieni. Nić łapie tylko włoski, dlatego podrażnienie jest minimalne, porównywalne do tego po użyciu pęsety. Dodatkowo cały zabieg jest bardzo szybki i skuteczny, dlatego jeżeli nie przepadasz za długimi wizytami u kosmetyczki, jest to coś dla ciebie.

Depilacja laserem Depilacja laserem tumblr.com/EMRE ARICAN

Laser

Zdecydowanie najdroższy sposób na depilację, ale też najbardziej skuteczny. Po zniszczeni laserem cebulek włosów, będziesz mogła pożegnać się z nimi na zawsze. Oczywiście nie wystarczy jedna sesja, ale jeżeli owłosienie naprawdę nam przeszkadza, warto zastanowić się nad tą inwestycją.

Cena jednego zabiegu waha się od stu do nawet siedmiuset złotych, w zależności od wybranego obszaru. By całkowicie pozbyć się włosów, należy poddać się trzem do pięciu serii, jednak ich liczba różni się w przypadku każdej osoby.

Więcej o: