4 proste sposoby na przedłużenie życia kosmetyków. Zobacz, jak szybko uratować cienie, lakiery i tusze

Często wydaje nam się, że zaschnięty lub pokruszony kosmetyk jest do wyrzucenia. Pokazujemy, proste sposoby na przedłużenie życia niektórych produktów.
Jak odświeżyć zaschnięty lakier Jak odświeżyć zaschnięty lakier Redakcja

Wyschnięty lakier do paznokci

Większość lakierów sprzedawana jest w opakowaniach o dość sporej objętości i często zwyczajnie nie jesteśmy w stanie wykorzystać produktu przed jego zaschnięciem. W tym momencie część z nas się poddaje i wyrzuca kosmetyk. Na szczęście można tego uniknąć. Jeden ze sposobów wymaga wydania pieniędzy, co nieco mija się z celem. W drogeriach można znaleźć specjalne rozcieńczalniki do lakierów, które ułatwią nam malowanie (Inglot).

Istnieje też sposób domowy i darmowy. Nie działa na bardzo starych lakierach, ale na pewno rozrzedzi te, które zauważalnie zgęstniały. Wystarczy zanurzyć buteleczkę w gorącej wodzie. Po kilku minutach, malowanie powinno być już o wiele prostsze.

Jak odświeżyć tusz do rzęs Jak odświeżyć tusz do rzęs Redakcja

Wyschnięty tusz do rzęs

Drugim kosmetykiem, któremu najbardziej grozi wyschnięcie, jest tusz do rzęs. Ten problem również może zostać rozwiązany przez miseczkę gorącej wody. Jednak zanim zaczniesz ratować swoją ulubioną maskarę, powąchaj ją. Tylko po tym jak upewnisz się, że nie jest zepsuta, możesz ją odświeżać.

Na przyszłość pamiętaj, żeby nie wkładać i wyjmować szczoteczki kilka razy przed malowaniem. W ten sposób pompujesz do opakowania powietrze, które wysusza produkt i sprzyja rozwojowi bakterii.

EfektyRedakcja

Jak uratować pokruszony cień? Jak uratować pokruszony cień? Redakcja

Pokruszony cień

Nie ma nic bardziej irytującego (przynajmniej jeśli chodzi o kosmetyki), niż pokruszony cień, puder czy jakikolwiek inny prasowany produkt. Na szczęście istnieje dość prosty, chociaż brudny, sposób na jego uratowanie.

Będziesz potrzebować szpatułki albo wykałaczki, którą będziesz kruszyć i mieszać cień, odrobinę spirytusu, chusteczkę lub serwetkę oraz ewentualnie monetę. Pamiętaj żeby zabezpieczyć powierzchnię, na której będziesz pracować.

Jak naprawić cieńRedakcja

 

Sam proces jest względnie prosty. Wystarczy, że dokładnie pokruszysz to, co zostało z twojego cienia i dolejesz do uzyskanego proszku spirytus. Dodawaj kroplę po kropli, mieszanka nie może być zbyt rzadka. Po dokładnym wymieszaniu, postukaj opakowaniem o podłoże by pozbyć się ewentualnych bąbelków. Następnie poczekaj, aż nowy cień nie będzie zupełnie rzadka i połóż na wierzchu serwetkę. Używając monety lub innego płaskiego przedmiotu, mocno sprasuj produkt. Zostaw otwarte opakowanie na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Po całkowitym wyschnięciu, cień powinien być jak nowy.

Sposób na kruszącą się kredkę Sposób na kruszącą się kredkę Redakcja

Pokruszona kredka

Krusząca się kredka, której nie można zatemperować może zdenerwować, szczególnie jeśli naprawdę jej potrzebujemy. Wystarczy, że przed każdym temperowaniem, włożysz ją na kilka minut do zamrażalnika lub nawet lodówki (wtedy trzymamy ją nieco dłużej).

Tak zmrożony wkład nie powinien już się łamać w temperówce i prościej będzie uzyskać ostry, precyzyjny czubek.

Jakie wy znacie sposoby na odświeżenie kosmetyków? Napiszcie nam o tych, których próbowałyście, chętnie poznamy więcej trików

Więcej o: