Lubisz uprawiać sport, ale włosy ciągle ci przeszkadzają? Jest kilka rozwiązań

Włosy są ozdobą dla każdej kobiety. Niestety, są momenty, kiedy bardziej przeszkadzają niż pomagają. Zobacz, jak związać włosy by nie wpadały ci w oczy.
Rady Ilony Bekier Rady Ilony Bekier Screen youtube.com/ użytkownik L'Oreal Paris Polska

Taniec

W zależności od tego, jaki sport uprawiasz, możesz preferować inne uczesania. Rodzajem aktywności, w której włosy grają istotną rolę, jest taniec. W wielu przypadkach są one traktowane jak dodatkowy środek wyrazu i nie mogą być spięte. Jednak czasem warto usunąć je z twarzy, na przykład podczas intensywnych treningów.

Kto najlepiej wie jak sobie z tym poradzić, jeśli nie tancerka? Ilona Bekier opowiada, w jaki sposób ujarzmia swoje włosy podczas treningów oraz wielkich występów. Według tancerki, ważna jest nie tylko wygoda, ale także wygląd. Mimo intensywnych ćwiczeń, wcale nie chce tracić kobiecości i zupełnie chować swoich brązowych włosów.

Fryzury do ćwiczeń Fryzury do ćwiczeń Instagram.com/Ilonabekier

Bieganie, fitness, sztuki walki

Wszelkie sporty, które wyróżniają się dużą intensywnością i ilością skakania, wymagają szczególnie trwałeś fryzury. Włosy nie mogą wchodzić w oczy, krępować ruchów. Ponieważ na takich zajęciach najbardziej się pocimy, lepiej spiąć je w górze, by odsłonić i nieco ochłodzić szyję.

Warkoczredakcja

W takich sytuacjach, najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju warkocze. Mogą być to zwykłe, dobierane sploty, albo bardziej wymyślne, na przykład połączone z koczkiem. To bardzo prosta modyfikacja zwykłego koka na czubku głowy, która sprawia, że o wiele lepiej się on trzyma. Wystarczy związać włosy w kucyk, zrobić z niego warkocz, a następnie owinąć go dookoła podstawy i zabezpieczyć gumką.

Pleciony kokinstagram.com/Johannsni/Julstorm

Jeżeli potrzebujesz fryzury do zadań ekstremalnych, zawsze możesz wziąć przykład z Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni mieszanych sztuk walki w amerykańskiej federacji UFC. W czasie tak intensywnego wysiłku, potrzebna jest pełna swoboda i pewność, że włosy nie zaczną przeszkadzać. Dlatego, możesz zapleść je w ciasne, dobierane warkoczyki blisko głowy (cornrows).

Joanna Jędrzejczykinstagram.com/joannajedrzejczyk

 

Fryzury do ćwiczeń Fryzury do ćwiczeń instagram.com/weronikazalazinska

Joga, gimnastyka

Jeśli chodzi o wszystkie wolniejsze dyscypliny, nie są już tak dużym problemem, ale i tak warto je upiąć. Dzięki temu będziesz mogła skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, a nie na ich ciągłym poprawianiu.

Fryzury do ćwiczeńinstagram.com/adrienelouise

Na szczęście może to być o wiele luźniejsza fryzura. Najczęściej wybierane to zwykłe koczki, kucyki, warkoczyki. Jeśli potrzebujesz małej odmiany, zamiast koka na czubku głowy, zrób... dwa. to dość nietypowa, ale bardzo zabawna fryzura, która poza swobodą, doda ci trochę dobrego humoru.

Koczki - uszyRedakcja

 

Więcej o: