5 makijażowych rad, dzięki którym będziesz dobrze wychodzić na zdjęciach. To nic trudnego, a sukces gwarantowany

Grudzień i styczeń to czas, w którym częściej chodzimy na różne imprezy i spotkania. Często wiąże się z tym zintensyfikowane robienie zdjęć. Dzięki naszym poradom, już zawsze będziesz wyglądać idealnie.
Korektory Korektory kolaż lula.pl

Zakryj cienie pod oczami i niedoskonałości

Nic tak nie zepsuje dopracowanego, imprezowego przydymionego oka jak cienie. Jeżeli decydujesz się na mocniejszy wizaż, musisz zainteresować się dokładnym zakryciem niedoskonałości. Niestety, jeśli chodzi o zatuszowanie cieni pod oczami, położenie na nich jasnego korektora może nie być najlepszym wyjściem. W świetle lampy błyskowej możesz wyglądać jak odwrócona "panda".

Lepszym rozwiązaniem jest zneutralizowanie koloru sińców, a dopiero potem rozświetlenie minimalnie jaśniejszym korektorem. Jaki kolor wybrać? Jeśli twoje cienie pod oczami są fioletowe, najlepiej poradzi sobie żółtawy odcień. Jeśli zmagasz się z niebieskimi sińcami, użyj łososiowego, pomarańczowego kamuflażu lub odrobiny szminki. Jeżeli masz bardzo ciepłą cerę, a twoje cienie są zielonkawe, zneutralizujesz je czerwienią.

Pamiętaj, że zdjęcie wyciągnie większość twoich niedoskonałości, nawet te o których istnieniu nie miałaś pojęcia. Z tego powodu dobrze zaopatrzyć się w zielony korektor. Wystarczy punktowo nałożyć odrobinę na zaczerwienione miejsce, wklepać a następnie zakryć podkładem lub korektorem w dobranym do skóry kolorze.

Beyonce Beyonce instagram.com/beyonce

Przypudruj strefę T

Od kilku miesięcy bardzo modna jest rozświetlona, nawet lekko błyszcząca cera. Domyślacie się pewnie, że nie jest to niestety dobry pomysł jeśli chcecie dobrze wyjść na imprezowych zdjęciach. Lampa błyskowa uwydatni delikatny błysk i zamiast modnego efektu powstanie coś zupełnie odwrotnego.

Jeżeli nie chcesz wyglądać jakbyś posmarowała się masłem, ale chcesz zachować tę lekkość i świetlistość makijażu, przypudruj tylko strefę T. Matowe czoło, nos i broda będą wyglądać o niebo lepiej, a dzięki lekko błyszczącym kościom policzkowym, twarz nie będzie wyglądać zbyt płasko.

Wpadki gwiazd Wpadki gwiazd East News

Wybierz odpowiedni puder

Jeśli jesteśmy już przy pudrze, ważne jest by wybrać odpowiedni. Czego unikać? Przede wszystkim kosmetyków, które na opakowaniach mają napis "HD" i "High Definition". Są one stworzone z myślą o pracy z kamerami i oświetleniem studyjnym, a nie z ostrym fleszem.

Widziałaś na pewno niejedno zdjęcie gwiazd z dziwnymi, białymi plamami na twarzy. To właśnie nadmiar białego pudru HD, który zbyt mocno odbija światło tworzy ten mało estetyczny efekt. Składnikami, których należałoby unikać przy wyborze pudru czy podkładu są: krzemionka, dwutlenek tytanu i tlenek cynku.

Białe pudry HD są problemem szczególnie w przypadku skóry suchej. W tym przypadku kosmetyk nie wchłania się w skórę, ale "przyczepia" do jej powierzchni, co zwiększa ryzyko odblasku.

Wzmocnij kolory makijażu Wzmocnij kolory makijażu Karolina Grabowska STAFFAGE

Wzmocnij kolory

Mogłaś już kiedyś zauważyć, że makijaż, który na żywo wygląda fantastycznie, ale na zdjęciach praktycznie go nie widać. Tak niestety dzieje się przez ostre oświetlenie. Dlatego jeśli chcesz by twój wizażowy wysiłek został utrwalony na zdjęciach, musisz pomalować się mocniej niż zwykle.

Najczęściej wymazywane są kolorowe cienie na powiekach i pomalowane bronzerem policzki. Jeśli nie chcesz wyglądać na zdjęciach płasko, następnym razem dołóż jeszcze odrobinę więcej bronzera albo różu. To samo dotyczy cieni. Jeśli chcesz by kolor na powiekach był lepiej widoczny, użyj bazy, zwiększy jego intensywność. Pamiętaj jednak żeby nie przesadzić w drugą stronę.

Jak malować się do zdjęć? Jak malować się do zdjęć? KAPIF

Podkreśl brwi

O ile nie jesteś szczęśliwą posiadaczką ciemnych, kształtnych brwi, ten krok zupełnie zmieni to, jak wychodzisz na zdjęciach. Są one przede wszystkim prawdziwą ramą dla oczu, dzięki czemu nabierają wyrazu. Jeśli nie są odpowiednio podkreślone, twoja twarz może wyglądać na pełniejszą a cały makijaż na nieskończony i niedopracowany.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wypełnienie wszelkich przerw cieniem do brwi. Jest to najbezpieczniejsza i najbardziej naturalnie wyglądająca opcja. Kredka może wyglądać zbyt ostro, a ty możesz skończyć z brwiami "od szklanki".

Więcej o: