6 urodowych postanowień na 2017 rok dla każdej, nawet najbardziej leniwej dziewczyny

Wydumane postanowienia są często z góry skazane na porażkę. Dlaczego nie zacząć od małych kroczków?
Pędzle do makijażu Pędzle do makijażu instagram.com/realtechniques

Będę regularnie myć pędzle

Mycie pędzli jest czynnością, za którą chyba nikt specjalnie nie przepada. Bardzo dużo dziewczyn unika go jak ognia, ale to poważny błąd, który może mieć wpływ na kondycję twojej skóry.  W pędzlach, szczególnie tych, których używa się do rozprowadzania mokrych produktów, zbierają się bakterie, malutkie cząsteczki martwego naskórka i kurz. Jeśli ich nie myjesz, jest tego coraz więcej. Taka mieszanka nie brzmi jak coś, co chciałabyś nakładać na swoją czystą twarz, prawda?

Nie musisz myć pędzli po każdym skończonym makijażu, ale powinnaś robić to przynajmniej raz w tygodniu. Stracisz na tym trochę czasu, ale twoja cera będzie ci wdzięczna, a makijaż tez będzie wyglądać o niebo lepiej.

jak zmyc makijaż jak zmyc makijaż instagram.com/glov.official

Będę dokładnie zmywać makijaż przed snem

O tym też wszystkie wiemy, ale każdej zdarzy się czasem zapomnieć o zaschniętym tuszu na rzęsach lub resztkach podkładu. Wydaje się, ze nie jest to nic koszmarnego, jednak jest to jedna z głównych przyczyn pogorszenia kondycji skóry, szczególnie tej w okolicy oczu.

Dlatego warto poświęcić te dziesięć minut wieczorem i najpierw dokładnie umyć twarz olejkiem lub żelem i wodą, a następnie dokładnie wytrzeć resztki makijażu wacikiem i płynem micelarnym. Bardzo dobrze sprawdzają się też szmatki muślinowe. Lubiane przez wszystkich mokre chusteczki mogą zbytnio podrażniać.

Krem z filtrem Krem z filtrem instagram.com/kiehlsnyc

Będę używać kremu z filtrem

Kremy nawilżające z filtrem powinny być podstawą każdej pielęgnacji. Wiele kobiet za nimi nie przepada lub boi się ich używać, ponieważ kojarzą im się z tłustymi, ciężkimi kremami na plażę lub chroniącymi przed mrozem.

Na szczęście na rynku jest coraz więcej naprawdę lekkich i szybko wchłaniających się kremów, które spokojnie można nakładać pod makijaż. To niewielki dodatek do codziennej pielęgnacji, dzięki któremu będziesz mogła dłużej cieszyć się młodą cerą i zdrowiem.

Ćwiczenia Ćwiczenia instagram.com/chodakowskaewa / youtube.com/yogawithadriene

Podejmę wyzwanie

Na początku roku internet aż kipi od najróżniejszych wyzwań. Oczywiście sama możesz sobie takie wymyślić i podjąć. Ważne żebyś zrobiła coś dla siebie. Może to będzie trzydzieści dni weganizmu? Może dwa miesiące z jogą?

Nieważne co to będzie, istotne by było to coś, co będziesz chciała robić, ale będzie to dla ciebie wymagające. Kto wie, może naprawdę zmienisz swoje życie? Nawet jeśli nie, takie trzydzieści dni ćwiczeń lub dobrej diety na pewno wpłynie na ciebie pozytywnie.

Przegląd kosmetyków Przegląd kosmetyków instagram.com/cassiebeautyxo

Zrobię przegląd kosmetyków...

... i wyrzucę wszystkie, których nie używam lub są zbyt stare. Tak. Bywa, że kosmetyczki i kuferki działają dokładnie tak, jak kobiece szafy. Mamy w nich bardzo dużo rzeczy, których nie używałyśmy już dawno lub czekają na lepsze czasy. Pamiętasz ten ciemny błyszczyk, który kupiłaś trzy lata temu i użyłaś go raz? No właśnie. Prawdopodobnie nie zaczniesz go używać, a na dodatek są duże szanse, że już dawno się przeterminował.

Oznaczenia, które informują o dacie ważności znajdziesz na każdym opakowaniu (mały, odkręcony słoiczek z liczbą). Często są one nieco przesadzone, dlatego najlepiej zbadać każdy produkt z osobna. Zobacz, jak zmieniła się konsystencja, zapach i działanie. Jeśli coś będzie nie tak, nie wahaj się i wyrzuć kosmetyk.

Jak zrobić kreskę Jak zrobić kreskę instagram.com/Desiperkins

Nauczę się czegoś nowego

Każda z nas ma coś z czym wyjątkowo się zmaga. Może to być idealna kreska, smokey, może idealnie spleciony warkocz? Poświęć trochę czasu i poćwicz to z czym masz problemy. Dobry makijaż i fryzura to skutek przede wszystkim długiej praktyki. Może za dwudziestym razem w końcu załapiesz o co chodzi i stanie się to twoją tajną bronią?

Jakie są twoje postanowienia na nowy rok?

Więcej o: