Platynowy blond to najmodniejszy kolor tego sezonu. O tym musisz pamiętać, jeśli chcesz rozjaśnić włosy

Wiele z nas, wraz z nadejściem wiosny i lata rozjaśnia włosy. O czym trzeba pamiętać zanim złapiemy za farbę?
Jak dbać o rozjaśniane włosy? Jak dbać o rozjaśniane włosy? Unsplash.com

Kondycja włosów

Pamiętaj, że rozjaśnianie włosów polega na pozbywaniu się z nich pigmentu. Jest to dość agresywny zabieg, który nieodpowiednio wykonany, może je zrujnować. Dlatego zanim zaczniesz, upewnij się, że twoje włosy są w najlepszej możliwej kondycji.

W wielu salonach fryzjerskich dostępne są już produkty, które mają za zadanie ochronić i odbudować nasze włosy. Formuły typu Olaplex czy Fibreplex można dołączyć do procesu farbowania i będziemy mieć pewność, że nie zniszczymy swojej fryzury. Zwykle jest kwestia dodatkowych kilkudziesięciu złotych.

Jak dbać o rozjaśniane włosy? Jak dbać o rozjaśniane włosy? Unsplash.com

To proces

To, jak szybko osiągniesz efekty, zależy od twojego własnego koloru włosów. Możliwe, że osiągnięcie twojego wymarzonego, jasnego blondu zajmie o wiele dłużej niż ci się wydaje. Jeżeli masz ciemne włosy, możliwe, że będziesz potrzebować więcej niż jednej aplikacji. Z tym problemem możesz się spotkać także wtedy, jeśli jesteś ruda.

Jeżeli decydujesz się rozjaśniać włosy samodzielnie, pamiętaj, żeby robić przerwy pomiędzy kolejnymi próbami. Zbyt częste pozbywanie się z nich pigmentu może je naprawdę mocno zniszczyć, dlatego dobrze jest odczekać między kolejnymi zabiegami. Ten czas wykorzystaj na porządne nawilżenie i odżywienie włosów.

Po rozjaśnieniu włosów, często potrzebne jest jeszcze tonowanie. To zabieg, który polega na wypłukaniu z włosów niechcianego, żółtego zabarwienia.

Jak dbać o tlenione włosy? Jak dbać o tlenione włosy? Unsplash.com

Odpowiednia opieka

Rozjaśniane włosy wymagają o wiele intensywniejszej opieki niż zwykle. Musisz pamiętać o odpowiednim nawilżaniu, dlatego zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki nawilżające. Tuż po rozjaśnianiu, zamiast zwykłej odżywki, nakładaj na włosy maskę. Potem przyda się także coś, co ochroni włosy przed wysoką temperaturą i je nabłyszczy. Dobrą metodą może okazać się także olejowanie.

Przyda ci się także szampon, który będzie likwidować żółte tony. Na rynku znajdziemy naprawdę sporo takich kosmetyków, także w formie płukanek. Nie musisz używać ich codziennie, ale na pewno okażą się pomocne.

Bardzo jasne włosy wymagają także częstszych poprawek. O wiele szybciej będzie widać na nich odrosty, dlatego może się okazać, że będziesz częstym gościem swojego salonu fryzjerskiego. Jeżeli będziesz robić to sama, pamiętaj, aby rozjaśniać tylko te miejsca, w tym przypadku odrosty, które naprawdę tego potrzebują. Nie będziesz niepotrzebnie niszczyć włosów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Nie masz czasu na mycie? Twoje włosy nie mają zamiaru cię słuchać? Zobacz, jak zrobić cztery proste fryzury, które uratują każdy bad hair day.

Bierzesz ślub i nie masz pomysłu na fryzurę? Mamy dla ciebie inspiracje, które pomogą ci w wyborze.

Więcej o: