5 sposobów na zmycie makijażu, jeśli nie masz przy sobie kosmetyków do demakijażu

Każda z nas znajduje się czasem w takiej sytuacji. Co zrobić, kiedy odkrywamy w naszej kosmetyczce brak ulubionych chusteczek lub płynu do demakijażu?
Krem Embryolisse Lait Creme Concentrait Krem Embryolisse Lait Creme Concentrait Sephora.com

Krem nawilżający

Nawet jeśli nie masz przy sobie kosmetyku, którym zwykle zmywasz makijaż, najprawdopodobniej i tak masz w zasięgu ręki jakiś krem nawilżający. Najlepiej sprawdzą się te nieco cięższe, bardziej tłuste.

Nałóż na twarz więcej kremu niż zwykle i delikatnie masuj, aby pomóc kosmetykowi rozpuścić makijaż. Następnie ściągnij go ze skóry wacikiem.

Olej kokosowy Olej kokosowy Rossmann.pl

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest dobry na wszystko? Możliwe, ale my wiemy na pewno, że świetnie sprawdza się w zmywaniu makijażu. Szczególnie, jeśli mówimy o tym bardzo ciężkim, mocno utrwalonym lub wodoodpornym.

Nabierz palcami niewielką ilość oleju i wmasuj w twarz oraz powieki. Najlepiej, jeśli nie będzie on zupełnie płynny, wtedy prościej będzie ci rozprowadzić go po skórze. Żaden kosmetyk nie powinien się mu oprzeć. Po chwili masowania kolistymi ruchami, możesz zetrzeć olej wacikiem lub chusteczką. Następnie zmyj jego nadmiar z twarzy wodą lub jakimś kosmetykiem na jej bazie.

Demakijaż mlekiem Demakijaż mlekiem Pexels.com

Mleko

Może wydawać się to dziwne, ale naprawdę działa. Mleko możesz też zastąpić jogurtem naturalnym. Jest to bardzo delikatny sposób na demakijaż, który nie powinien podrażnić nawet wrażliwej i suchej skóry.

Zmocz kawałek waty albo okrągły wacik w mleku i lekko przetrzyj twarz i okolice oczu. Bez problemu powinnaś pozbyć się kosmetyków, nawet eyelinera.

Wazelina kosmetyczna Wazelina kosmetyczna Rossmann.pl

Wazelina

Ten sposób przyda się szczególnie jeśli masz problem z pozbyciem się szczególnie opornego tuszu do rzęs. Zdecydowanie nie nadaje się do demakijażu całej twarzy i to stanowczo odradzamy. Poza zmywaniem makijażu z oczu, wazelina nadaje się także do ewentualnych drobnych poprawek.

Nabierz odrobinę na palec lub patyczek kosmetyczny i delikatnie wmasuj w rzęsy. Potem wystarczy, że dosłownie ściągniesz produkt z włosków. Na koniec możesz przemyć powieki.

Ogórek Ogórek Unsplash.com

Ogórek

To rozwiązanie zdecydowanie nadaje się do zmywania delikatnego makijażu i oczywiście tylko w domowych warunkach, ponieważ wymaga nieco większych przygotowań. Potrzebny będzie świeży zielony ogórek i narzędzie, którym go zmiksujesz lub rozgnieciesz. Uzyskaną pastę nałóż na twarz i delikatnie umyj.

Twoja skóra z będzie rozświetlona, nawilżona i ukojona. Jeśli cierpisz z powodu przebarwień, regularne używanie ogórka może ci z tym pomóc.

Więcej o: