5 zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, których nie powinnaś robić sama w domu

Są zabiegi, które bez problemu można robić w domu. Istnieją też takie, które mimo że są bardzo popularne, lepiej robić u profesjonalisty.
Depilacja Depilacja Shutterstock

Depilacja bikini woskiem

Każda depilacja woskiem przez niedoświadczoną osobę jest ryzykowna. Możemy się oparzyć, zerwać skórę i wywołać mocne podrażnienia skóry. Szczególnie źle może skończyć się depilowanie okolic bikini. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa, a włosy dość grube, więc ich wyrywanie może być bardzo bolesne. Nie powinno się tego robić samodzielnie nawet plastrami.

Wizyta u specjalisty może i kosztuje więcej, ale mamy wtedy pewność, że zabieg przebiegnie szybko i bez komplikacji.

Oczy Oczy unsplash.com

Henna rzęs

Farbowanie rzęs jest dużym uproszczeniem dla tych z nas, które naturalnie mają bardzo jasne włoski. Henna sprawia, że na jakiś czas możemy odpuścić regularne używanie tuszu do rzęs. To wygodne szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów, kiedy nie chcemy się malować, ale chcemy wyglądać dobrze.

Mimo że w sklepach zakupimy produkt do koloryzacji i brwi i rzęs, tego drugiego zdecydowanie lepiej nie robić sobie samemu, ani na kimś jeśli nie mamy w tym wprawy. W przypadku farbowania brwi, ryzykujemy głównie zbyt intensywnym kolorem włosków lub zafarbowaniem skóry dookoła. Jednak jeśli chodzi o nakładanie henny na rzęsy, jest to już o wiele trudniejsze i chyba nikt nie chce skończyć z nią w oku.

Grzywka Grzywka East News

Obcinanie grzywki

Jeśli masz grzywkę, wiesz jak bardzo uciążliwe są częste wizyty u fryzjera. Bywa, że trzeba podcinać ją nawet co kilka tygodni, a wiadomo, nie zawsze mamy na to chęć, czas lub fundusze. Nic dziwnego, że niektórzy nie mogą wytrzymać i próbują załatwić sprawę samodzielnie. W internecie znajdziemy już naprawdę dużo najróżniejszych poradników, które pokazują nam, jak skrócić grzywkę w pięć minut.

Niestety, włosy, które opierają nam się na czole są bardzo widoczne i ukrycie ewentualnych pomyłek nie należy do najprostszych. Zdecydowanie lepiej nie ryzykować i udać się do specjalisty.

Nitkowanie brwi Nitkowanie brwi tumblr.com

Regulacja brwi

Dobrze wyregulowane brwi są ozdobą i ramą dla twarzy, ale wystarczy mały błąd i stają się raczej problemem. Zbyt cienkie nie wyglądają dobrze, a wszelkie dziury i przerwy we włosach trzeba potem uzupełniać makijażem.

Jeżeli regulujesz swoje brwi sama, przed lustrem, możesz stracić perspektywę i bardzo łatwo możesz wyrwać za dużo. Jeżeli używasz do tego pęsety, ryzyko jest oczywiście mniejsze, ale mimo to możesz przesadzić. Metody, których zdecydowanie nie powinno stosować się samodzielnie to wosk i nitkowanie. Nie dość, że specjalista zrobi to o wiele szybciej, to będziesz mieć pewność, że nie zostaniemy pozbawione zbyt wielu włosków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze podkreślić brwi? Dzięki tym radom, już nigdy nie będziesz mieć z tym problemu

Kim Kardashian Kim Kardashian Elle France

Drastyczna zmiana koloru włosów

Domowe farbowanie jest dobrą i prostą jeśli chodzi o czasową koloryzację lub delikatne przykrycie siwych włosów. Jednak jeśli planujesz poważniejszą zmianę koloru, zdecydowanie lepiej udać się do fryzjera. Szczególnie jeśli chodzi o mocne rozjaśnianie włosów lub pasemka czy ombre.

Koloryzacja w domu może skończyć się zniszczonymi włosami, plamami różnych kolorów lub zbyt ostrymi, brzydkimi przejściami. Fryzjer nie tylko dobrze nałoży nam farbę, ale także pomoże dobrać naprawdę twarzowy odcień. Dodatkowo, dzięki swojej wiedzy, zmniejszy ryzyko zniszczenia naszym włosów.

 

Platynowy blond to najmodniejszy kolor tego sezonu. O tym musisz pamiętać, jeśli chcesz rozjaśnić włosy

Jak rozjaśnić włosy, czy rozjaśnianie włosów szkodzi,


 

Więcej o: