5 rzeczy, których nie powinnaś robić po depilacji bikini, jeśli chcesz szybko o niej zapomnieć

W okresie letnim, wiele kobiet decyduje się na depilację bikini. Czego nie wolno robić po tym bolesnym zabiegu?
MIT: Nie wolno się po nich opalać MIT: Nie wolno się po nich opalać Shutterstock

Opalanie się

Wydepilowana skóra jest o wiele bardziej wrażliwa pod każdym względem. Jeżeli prosto od kosmetyczki udasz się na plażę lub rozłożysz się wygodnie na leżaku w ogródku, możesz spotkać się z niemiłą niespodzianką.

Opalanie tak podrażnionej i delikatnej skóry może spowodować jeszcze poważniejszy dyskomfort, zaczerwienienie, a nawet przebarwienia.

Masaż, sauna, basen - to świetne pomysły na relaks dla młodej mamy Masaż, sauna, basen - to świetne pomysły na relaks dla młodej mamy Unsplash / Camila Cordeiro

Kąpiele

Zanurzenie się w basenie czy morzu, może wydawać się wspaniałym pomysłem, szczególnie jeżeli jesteś na wakacjach. Niestety, po depilacji, twoja skóra jest wyjątkowo podatna na wszelkiego rodzaju infekcje. A o to w wodzie nie jest wcale tak trudno...

Ta rada dotyczy przede wszystkim basenów, ale odradzamy także dłuższe kąpiele w wannie a także w morzu.

Peeling całego ciała, także stóp Peeling całego ciała, także stóp Peeling całego ciała, także stóp

Peelingi

Ścieranie skóry z  miejsca, z którego wyrwałaś właśnie wszystkie włosy nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym, sam wosk zrywa nieco wierzchnich warstwy naskórka, więc dodatkowy peeling zwyczajnie nie jest potrzebny.

Jeżeli boisz się wrastających włosków, zrób peeling, ale dopiero kilka dni po zabiegu.

W takiej saunie świętowanie Bożego Narodzenia rozpocznie Kasper Hamalainen W takiej saunie świętowanie Bożego Narodzenia rozpocznie Kasper Hamalainen Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Sauna

Sauna również nie jest dobrym pomysłem tuż po depilacji bikini, czy po zabiegu na którąkolwiek część ciała. Wysoka temperatura oraz wilgoć sprawiają, ze ból będzie wydał się o wiele gorszy niż wcześniej. O wiele lepszą decyzją będzie raczej, chłodzenie danej okolicy i nie chowanie jej w zbyt obcisłe ubrania, aby umożliwić przepływ powietrza.

Jak przygotować się do ślubu? Jak przygotować się do ślubu? Unsplash.com

Intensywne treningi

Dużo potu, tarcia i ciepła nie wpływa zbyt dobrze na gładką, świeżo wydepilowaną skórę. To wszystko może wywołać o wiele poważniejsze podrażnienia i swędzenie. Dodatkowym czynnikiem, który tylko pogarsza sytuację jest pot, którego nie da się uniknąć przy intensywnych ćwiczeniach.

Więcej o: