Kto malował Tyrę Banks, a kto pracował przy pokazach Diora i Burberry? Poznaj najsłynniejszych polskich makijażystów

Polscy mistrzowie makijażu mają na koncie wiele międzynarodowych sukcesów... Dowiedz się o nich więcej.
Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

Kto malował Tyrę Banks, a kto pracował przy pokazach Diora i Burberry? Poznaj najsłynniejszych polskich makijażystów

Być może nie wiecie, jak wyglądają, ani w pierwszej chwili nie kojarzycie nawet ich nazwisk. Znacie ich jednak doskonale z efektów ich pracy - makijaży, które tworzą profesjonalnie od wielu lat. Współpracują z najbardziej znanymi na świecie markami, tworzą makijaże do sesji zdjęciowych i kampanii reklamowych, malują gwiazdy na czerwony dywan. Poznajcie nasz (czysto subiektywny) przegląd pięciu czołowych polskich makijażystów>>>

Artykuł pochodzi z serwisu Fashion Post. Jeśli Cię zainteresował, zobacz także:

7 najlepszych eko produktów z polską metką

d

Jak osiągnąć efekt nieskazitelnej cery?

s

Fashion Post

Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

SERGIUSZ OSMAŃSKI

Naprawdę ciężko byłoby znaleźć w branży osobę, która wprost nie uwielbiałaby Sergiusza Osmańskiego. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich makijażystów, od kilku lat zawodowo spełnia się w roli dyrektora artystycznego Sephora Polska. Sergiusz Osmański swoją karierę zaczynał na początku lat 90., ale jak się okazuje, była ona w dużej mierze dziełem przypadku. Niewiele osób wie, że makijażysta studiował na warszawskiej Akademii Teatralnej, gdzie dorabiał jako asystent fotografa. Kiedy na jednej z sesji nie pojawiła się charakteryzatorka, to właśnie on wziął sprawy w swoje ręce i wykonał makijaże.

Na propozycję wyjazdu do szkoły dla makijażystów w Londynie nie trzeba było długo czekać. Osmański skorzystał z zaproponowanego mu stypendium, a jego pracą dyplomową było stworzenie makijaży do teledysku "Too funky" George'a Michaela. W swojej karierze malował między innymi Tyrę Banks i Estelle Hallyday, współpracował z Margaret Astor (przez 7 lat), Rimmelem i Diorem, tworzył make-upy dla włoskiego "Vanity Fair", zagranicznych edycji "Elle" oraz "Cosmopolitan". Jest ogromną skarbnicą wiedzy na temat tajników makijażu i najnowszych trendów w branży beauty.

Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

JULITA JASKÓŁKA

Kolejna ikona polskiego wizażu, obecna na scenie od prawie 20 lat. Jest makijażystką i charakteryzatorką, dba o wizerunek gwiazd świata kina, teatru i muzyki (maluje między innymi Małgorzatę Kożuchowską i Małgorzatę Sochę). Pracuje także przy wielu znanych produkcjach telewizyjnych. W swojej długoletniej karierze tworzyła też make-upy dla najpoczytniejszych magazynów, pokazów mody i teledysków najpopularniejszych polskich artystów. Ciekawostka - nigdy nie stosuje bazy pod podkład, uważa ją za totalnie zbędną.

Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

MARIANNA YURKIEWICZ

Jedna z najmłodszych, ale najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich makijażystek za granicą. Jest idealnym przykładem na to, jak łatwo (i szybko) plan B może stać się planem A i jedynym sposobem na życie. Swoją przygodę z makijażem zaczynała na kursie wizażu, na który trafiła po tym, jak nie dostała się na wymarzoną fizjoterapię na warszawskim AWF-ie. Szybko nauczyła się wykonywać makijaże okolicznościowe, wieczorowe, a nawet przyklejać tipsy. Make-up pokochała tak bardzo, że poszła na następny kurs, malując w wolnym czasie koleżanki i wprowadzając coraz to nowsze klientki w tajniki odpowiednio wykonanego makijażu.

Od początku łączyła talent z ciężką pracą, dlatego coraz częściej bywała zapraszana do sesji zdjęciowych czy programów telewizyjnych. Przełomem był dla niej wyjazd do Londynu. Miała 23 lata, kiedy trafiła do agencji Pat McGrath, która doceniła jej bardzo autorskie i wizjonerskie portfolio (które, dodajmy, w Polsce zdążyło przysporzyć jej krytyków). Kilka miesięcy po rozmowie dostała pracę przy pokazie haute couture Diora - nie jako asystentka, a jako pełnoprawna makijażystka, która od razu dostała pod swoje skrzydła modelkę. Od tej pory na stałe współpracowała z Pat McGrath, pracując też z Paolo Roversim, Patrickiem Demarchelierem, Terrym Richardsonem czy Juergenem Tellerem. Współtworzyła makijaże do pokazów Burberry, Alexander McQueen, Givenchy i Miu Miu, w jej portfolio są też sesje do międzynarodowych wydań "Vogue'a" i "Elle".

#mariannayurkiewicz #chanel ?? @chanelofficial

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Artist Makeup |Paris (@mariannayurkiewicz)

Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

BEATA MILCZAREK

Beata Milczarek jest obecnie jedną z najbardziej ulubionych wizażystek gwiazd. Aby się o tym przekonać, wystarczy wejść na jej Instagram - regularnie pojawiają się na nim zdjęcia zza kulis sesji z udziałem Edyty Górniak, Joanny Horodyńskiej, Mai Sablewskiej czy Małgorzaty Rozenek. Regularnie tworzy też makijaże na potrzeby sesji zdjęciowych i kampanii (ostatnio była to między innymi okładka "InStyle'a" z Alicją Bachledą-Curuś oraz kampania Le Petit Tour).

Milczarek jest jednym z naszych ulubionych makijażowych ekspertów - posiada szeroką wiedzę na temat rozmaitych tajników i trików, to także ona często przekonuje nas do bardzo delikatnych i subtelnych makijaży dostrzegalnych jedynie wprawnym okiem. Jej misją jest wydobywanie naturalnego piękna kobiety, a my się pod tym podpisujemy.

Czołowi polscy makijażyści Czołowi polscy makijażyści Fashionpost.pl

DARIIA DAY

...a tak naprawdę - Daria Ślusarczyk. Jest najmłodszą makijażystką w naszym zestawieniu. Ma dopiero 26 lat, ale już od sześciu realizuje się zawodowo, podbijając międzynarodowy rynek wizażu. W przypadku Darii kariera makijażysty jest wynikiem realizacji bardzo konkretnego planu. Udowadnia, że uparte dążenie do spełniania własnych marzeń naprawdę się opłaca.

Już w wieku 16 lat ukończyła swój pierwszy kurs makijażu. Rok później odkryła szkołę MKC Beauty Academy w Los Angeles. Jak można się było tego spodziewać, krótko po ukończeniu szkoły zrealizowała swój plan i wyjechała kształcić się do Hollywood. Daria jest częścią zespołu Pat McGrath - jednej z najbardziej znanych i szanowanych makijażystek na świecie. Dzięki tej współpracy robiła makijaże dla największych domów mody od Louis Vuitton i Dolce & Gabbana aż po Miu Miu i Versace. Make-upy jej autorstwa zdobiły strony najbardziej prestiżowych międzynarodowych magazynów, takich jak chociażby "Vogue" czy "Vanity Fair".

Więcej o: