Prawie każda drogeria ma swoją kartę stałego klienta. Sprawdziliśmy, jakie korzyści daje każda z nich

Drogerie kuszą nas do dołączania do swoich programów lojalnościowych najróżniejszymi ofertami i okazjami. Sprawdziłyśmy, co tak naprawdę dają nam karty stałego klienta najpopularniejszych sklepów z kosmetykami.
Karty lojalnościowe drogerii Karty lojalnościowe drogerii kolaż follow.gazeta.pl

Prawie każda drogeria ma swoją kartę stałego klienta. Sprawdziliśmy, jakie korzyści daje każda z nich

Drogerie kuszą nas do dołączania do swoich programów lojalnościowych najróżniejszymi ofertami i okazjami. Sprawdziłyśmy, co tak naprawdę dają nam karty stałego klienta najpopularniejszych sklepów z kosmetykami.

Na pewno podczas płacenia za zakupy w jakiejkolwiek drogerii, słyszeliście pytanie: "dostanę kartę (tu wstaw nazwę sklepu)?" Postanowiłyśmy sprawdzić, czym różnią się od siebie programy lojalnościowe Rossmanna, SuperPharmu, Hebe i Drogerii Natura.

Korzyści płynące z posiadania karty stałego klienta są porównywalne. Różni się przede wszystkim sposób jej wyrobienia i korzystania. Niektóre drogerie zamiast kawałka plastiku, oferują bezpłatne aplikacje na telefon, które mają od razu o wiele więcej funkcji niż samo skanowanie podczas zakupów.

O tym, co może dać wam każda z kart, przeczytacie na kolejnych slajdach >>>

Karty lojalnościowe drogerii - SuperPharm Karty lojalnościowe drogerii - SuperPharm kolaż follow.gazeta.pl

Klub Lifestyle

Program lojalnościowy Superpharm jest prawdopodobnie najbardziej rozwinięty ze wszystkich drogerii. Oprócz dodatkowych promocji, posiadacze karty zbierają także punkty i mogą skorzystać z wielu innych bonusów.

Główną korzyścią wynikającą z członkostwa w Klubie Lifestyle, jest oczywiście możliwość korzystania z dodatkowych promocji i kupowania wyprzedawanych produktów jeszcze taniej. Oprócz tego, wiele obniżek jest kierowanych tylko do klubowiczów.

Filarem programu lojalnościowego jest zbieranie punktów. Za każde wydane 5 złotych, dostajemy 1 punkt, chyba, że zakupy robimy w dniu swoich urodzin. Wtedy otrzymamy 3. Później możemy dopłacić nimi do niektórych produktów. Na przykład żel pod prysznic Le Petit Marseillais, możemy kupić za 9,49 zł lub 1,99 zł i 90 punktów.

Do Klubu Lifestyle dołączyć możemy w drogerii lub przez Internet. Należy wypełnić formularz i odebrać naszą kartę w sklepie. Po tym, stan naszego konta możemy podglądać na stronie lub w aplikacji mobilnej.

Karty lojalnościowe drogerii - Hebe Karty lojalnościowe drogerii - Hebe kolaż follow.gazeta.pl

Karta Hebe

Bardzo często, impulsem do zapisania się do programu lojalnościowego i założenia karty Hebe, jest bon powitalny. Jeśli zarejestrujemy się i podzielimy swoimi danymi, otrzymamy kupon na 10 zł, który możemy wykorzystać przy zakupach za minimum 40 zł.

Dzięki karcie Hebe możemy skorzystać z wielu rabatów, niektórych powiększonych dla klubowiczów, innych przeznaczonych tylko dla nas. Bardzo często zdarza się tak, że trwa promocja -40 proc. na kosmetyki do twarzy, ale posiadacze kart mogą kupić te same produkty 50 proc. taniej.

Drugim plusem posiadania karty, jest otrzymywanie mailem informacji o nowych wyprzedażach, ale także o najnowszych premierach w drogerii. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w testach konsumenckich.

Kartę Hebe można założyć przy kasie, do czego za każdym razem zachęcają ekspedientki. Istnieje także możliwość zrobienia tego na stronie i korzystania z wirtualnej karty w aplikacji na telefon.

Karty lojalnościowe drogerii - Rossmann Karty lojalnościowe drogerii - Rossmann kolaż follow.gazeta.pl

Klub Rossmann

Rossmann to najpopularniejsza sieć drogerii w Polsce i równie popularny jest związany z nią program lojalnościowy. Aplikację Rossmann PL w samym Play Store pobrano już milion razy.

Co daje członkostwo w Klubie? Przede wszystkim dostęp do promocji skierowanych specjalnie do posiadaczy karty. Aplikacja daje także możliwość skorzystania z lepszych i wyższych rabatów niż te, które czekają na zwykłych klientów. Przykładem mogą być chociażby ubrania z kolekcji Łukasza Jemioła,które klubowicze kupią o 25 proc. taniej

Dodatkowo otrzymujemy zniżkę -20 proc. na drukowanie zdjęć w automatach, które znajdują się w drogeriach.

Aby dołączyć do Klubu Rossmann, wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację i zarejestrować się w systemie. Potem, przy każdych zakupach, pokazujemy tylko kod kreskowy naszej karty (lub wirtualnej karty) i cieszymy się rabatami.

Karty lojalnościowe drogerii - Drogerie Natura Karty lojalnościowe drogerii - Drogerie Natura kolaż follow.gazeta.pl

Klub Natura

Drogerie Natura również oferują możliwość dołączenia do programu lojalnościowego. Działa on na takich samych zasadach jak większość pozostałych.

Członkowie Klubu Natura mogą liczyć na specjalne oferty przygotowane tylko dla nich czy większe obniżki cen. Poza tym, mają gwarancję, że zostaną poinformowani o najnowszych promocjach, mogą brać udział w konkursach czy quizach.

Dzięki karcie Natura, można także, zanim zdecydujemy się na zakup, otrzymać darmową próbkę wybranego produktu lub skorzystać z porad personelu.

Więcej o: