Odważna reklama kosmetyków Toma Forda

Kreatywność i pomysłowość artystycznego przekazu Toma Forda nie zna granic! Właśnie pojawiły się zdjęcia reklamowe nowości kosmetycznych projektanta. Takich zdjęć płynów i żeli do kąpieli jeszcze nie widzieliście!
Tom Ford Tom Ford Tom Ford fot. AP Photo/Carlo Allegri

Tom Ford

Tom Ford, utalentowany światowej sławy projektant, doskonały reżyser i znakomity manager. Z jednej strony jego pomysłowość budzi podziw, z drugiej szokuje. Jednak jednego odmówić mu nie sposób - jego niekonwencjonalnego podejścia do pracy, którego trudno nie docenić.

sesja Forever Love z grudniowego numeru Vogue Paris zdjęcia Tom Ford sesja Forever Love z grudniowego numeru Vogue Paris zdjęcia Tom Ford fot. skan

Zasłynął wieloma kontrowersyjnymi pomysłami

Mamy na myśli chociażby ostatnie projekty jego autorstwa, takie jak grudniowy numer Vogue Paris, gdzie projektant wraz z Carine Roitfeld pracowali nad bardzo nietypowa sesją zatytułowaną Forever Love. To hasło łączy się z długotrwałym małżeństwem, dlatego w roli modeli pojawili się niezwykle elegancko ubrani staruszkowie, którzy pokazują oblicze prawdziwej miłości i "wiecznego" pożądania. Mimo swej niekonwencjonalności - zdjęcia były naprawdę znakomite.

Vogue Paris grudzień 2010 - Crystal Renn Vogue Paris grudzień 2010 - Crystal Renn fot. skan

Sztuczne piękno

Inną głośną sesją autorstwa Toma Forda był podjęty również w magazynie Vogue, temat operacji plastycznych. Mimo, że sama tematyka poruszana jest już od jakiegoś czasu przez niejednego artystę - te zdjęcia robiły wrażenie w sposób szczególny.

Powodem nie były bardzo kontrowersyjne zdjęcia, i to co było na nich ukazane, ale pomysł na samo ujęcie tematu, które było dość zabawne. Nie wspominając o samych fotografiach, które były oczywiście utrzymane na najwyższym poziomie.

Vogue Paris grudzień 2010 - Crystal Renn

Nowa, odważna reklama kosmetyków Toma Forda Nowa, odważna reklama kosmetyków Toma Forda Fot. materiały promocyjne

Autorski pomysł

Skandal? Można tak powiedzieć, biorąc pod uwagę, że najnowsze zdjęcia promujące kosmetyki Toma Forda są utrzymane w takim, a nie innym stylu. W rolach głównych wystąpili Mariana Braga i Max Motta.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Naga sesja

Naga sesja, mimo wszystko zaskakuje. Głównym powodem jest fakt, że to w końcu reklama kosmetyków, która aż kipi od wszechobecnego erotyzmu.

Neroli Portofino to nowa linia dla mężczyzn w skład której wchodzą żele pod prysznic, mydła, olejki i mleczka do ciała, oraz peelingi.

Nowa, odważna reklama kosmetyków Toma Forda Nowa, odważna reklama kosmetyków Toma Forda Fot. materiały promocyjne

Nowa, odważna kampania reklamowa

Jest to podobno dopiero pierwsza odsłona całej akcji promocyjnej. Zarówno pomysłem, jak i jego wykonaniem zajął Tom Ford we własnej osobie.

Chyba nie ma sensu zastanawiać się nad tym, czy kampania jest przesadą. W przypadku projektanta, zwykle okazuje się, że jego decyzje są głęboko przemyślane. Spektakularny efekt został osiągnięty, a o to zapewne chodziło.

Więcej o: