10 najciekawszych polskich tatuażystów, których prace sprawią, że zapragniesz iść pod igłę

Tatuaże są coraz bardziej popularne i coraz częściej widzimy je na polskich ulicach. Przedstawiamy wam dziesięciu najlepszych i najciekawszych artystów, których prace na pewno was zachwycą.
Tatuaż Łukasza Zglenickiego Tatuaż Łukasza Zglenickiego screen Facebook.com użytkownik Cykada Tattoo

Łukasz Zglenicki

Łukasz tatuuje w Sopocie i wcale nas nie dziwi, że zjeżdżają się do niego ludzie z całej Polski i zza granicy. Jego tatuaże zwykle są duże i zwykle opierają się na połączeniu czerni i zgaszonych kolorów. Czasem ciężko uwierzyć, że są to tatuaże, a nie prace wykonane kredkami i ołówkiem.

Do studia Cykada, w którym pracuje Łukasz Zglenicki zgłaszajcie się szczególnie wtedy, kiedy planujecie naprawdę duży wzór. Wtedy wasz tatuaż będzie robić ogromne wrażenie.


Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty

Tatuaż Yadou Tatuaż Yadou screen Facebook.com użytkownik Yadou

Yadou

Kolorowe, delikatne i bardzo, bardzo bajeczne. Takie właśnie są tatuaże, które tworzy Yadou. Jej wzory wyglądają, jakby zostały zrobione akwarelami. Zachwycają swoimi żywymi barwami i dopracowanymi detalami. Dominują u niej przede wszystkim natura, szczególnie zwierzęta i wszelkiego rodzaju kwiaty.

Tatuaż u Yadou zrobicie sobie w studio Caffeine Tattoo.

Tatuaż Mariusza Trubisza Tatuaż Mariusza Trubisza screen Instagram.com/mariusztrubisz

Mariusz Trubisz

Styl Mariusza Trubisza jest minimalistyczny i bardzo nowoczesny. W swoich pracach łączy wiele różnych technik i "faktur". W jednym wzorze możemy zobaczyć czyste czarne linie, kolorowe geometryczne wzory bez konturów i dotwork. Tatuaże Trubisza są bardzo oryginalne i z daleka można rozpoznać, że to właśnie on jest ich autorem.

Póki co, tatuaż robiony przez Mariusza Trubisza można zdobyć we wrocławskim studio Redberry Tatoo.

Tatuaże Tusz za rogiem Tatuaże Tusz za rogiem screen Facebook.com użytkownik Tusz za rogiem

Tusz za rogiem

Grzegorz i Szymon założyli razem warszawskie studio Tusz za rogiem i w nim wykonują swoje bardzo oryginalne tatuaże. Ich style są różne, ale oboje tworzą bardzo delikatne, często ledwo widoczne wzory, które wyglądają jak szkice prosto z notatników.

Tatuaż Marcina Aleksandra Surowca Tatuaż Marcina Aleksandra Surowca screen Facebook.com użytkownik Marcin Aleksander Surowiec

Marcin Aleksander Surowiec

Marcin Aleksander Surowiec jest kolejnym bardzo znanym polskim tatuażystą, a jego prace znalazły się w wielu krajowych i zagranicznych zestawieniach i rankingach. Wzory, które tworzy są zwykle bardzo kolorowe i są połączeniem wielu różnych stylów.

Tatuaż Pliszki Tatuaż Pliszki screen Facebook.com użykownik Pliszka

Magdalena Pliszka

Na tatuażach robionych przez Pliszkę dzieje się naprawdę dużo, ale to wcale nie jest złe. Jej wzory są bardzo skomplikowane i szczegółowe. Kolorowe czy czarne, jej tatuaże zawsze są przepiękne i wyglądają trochę jak robione długopisem i farbkami.

Tatuaż Kamila Czapigi Tatuaż Kamila Czapigi screen instagram.com/kamilczapiga

Kamil Czapiga

@Regrann from @kamilczapiga - #kamilczapiga #2014 #tattoo #blackworkers #blackwork #bw #darkartists #dotworktattoo #blacktattoo #dotwork #allblack #black #ink #Regrann

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @tattoo_and_street_art (@tattoo_and_street_art) 17 Gru, 2015 o 6:03 PST

Kamil jest jednym z bardziej popularnych tatuażystów w Polsce a kolejki jakie się do niego ustawiają, nigdy się nie kończą. Jeżeli chcecie zapisać się na sesję, musicie pamiętać, że będzie się to wiązać z długim, długim oczekiwaniem.

Kamil Czapiga tatuuje tylko czarnym tuszem, często wykorzystując technikę dotwork, czyli cieniowanie drobnymi kropeczkami.

Tatuaż Isabelli Wolf Tatuaż Isabelli Wolf screen Instagram.com/Isabellaadawidwolf

Izabella Wolf

Izabella Wolf jest rozchwytywaną warszawską tatuażystką, a jej prace zdobią ramiona wielu barmanów popularnych klubów. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ same chętnie skusiłybyśmy się na jeden z jej wzorów.

Jej tatuaże są utrzymane w tradycyjnym, prostym stylu, ale wyróżniają się mrocznym klimatem i tematyką. Wśród prac Izabelli znajdziemy dużo nietoperzy, czaszek i innych ciekawych i często niepokojących wzorów.

Tatuaż Emily's Moose Tatuaż Emily's Moose screen Facebook.com użytkownik Emily's Moose - Karolina Kubikowska

Karolina Kubikowska

Emily's Moose robi tatuaże, które wyglądają jak ilustracje wycięte z książki pełnej baśniowych opowieści. Sposób w jaki rysuje rośliny i zwierzęta jest uroczy, ale równocześnie niezwykle ciekawy. Nam szczególnie podobają się wszystkie motywy leśne.

Tatuaże Sick Rose Tatuaże Sick Rose screen Instagram.com/sick.rose.tattoo

Sick Rose Tattoo

Magda Sawicka robi delikatne, minimalistyczne tatuaże, często nie do końca poważne. Jej wzory zwykle opierają się na dokładnych i bardzo cienkich konturach, zwykle nie ma w nich żadnego cieniowania ani koloru.

Magdę spotkacie w warszawskim salonie Gulestus Tattoo.

To oczywiście nie wszyscy utalentowani polscy tatuażyści, ale nasze zestawienie musiało się w którymś momencie skończyć. Dajcie nam znać, kto według was powinien znaleźć się na podobnej liście.

Więcej o: