Meble z palet, lampiony i dywany. Oceniamy najmodniejsze ozdoby i akcesoria balkonowe

Wszyscy lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Bywa, że niektóre z nich stają się bardziej popularne od innych. Przyglądamy się najpopularniejszym ozdobom balkonowym tego sezonu.
Najmodniejsze ozdoby balkonowe Najmodniejsze ozdoby balkonowe instagram.com/pi_anca/plants_by_the_treetops

Meble z palet, lampiony i dywany. Oceniamy najmodniejsze ozdoby i akcesoria balkonowe

Wszyscy lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Bywa, że niektóre z nich stają się bardziej popularne od innych. Przyglądamy się najpopularniejszym ozdobom balkonowym tego sezonu.

Lato w pełni, wielu z nas wyjeżdża na wakacje. Jednak ci, którzy zostają w miastach, muszą zadowolić się relaksem na... balkonie. Nic więc dziwnego, że jego wystrój, podobnie jak mieszkań, jest coraz bardziej przemyślany.

Przyjrzałyśmy się niektórym szczególnie popularnym sposobom na dekorację tej przestrzeni i oceniłyśmy ich dostosowanie do naszych, polskich warunków. W końcu czym innym jest taras w kalifornijskiej rezydencji, a czym innym dwumetrowy balkon w Poznaniu, prawda?

Oceniane ozdoby balkonowe znajdziesz na następnych stronach >>>

Lampki kulki

Lampki zamknięte w sztywnych bawełnianych kulkach szturmem wdarły się do naszych mieszkań już w zeszłym roku. Po opanowaniu pokojów nastolatek i dzieci, zostały wyprowadzone także na balkony. Spośród wszystkich ozdób, to one są najbardziej popularne.

Co o tym sądzicie?

TAK: Okrągłe lampki to prosty sposób na ożywienie balkonu. Wystarczy rozwiesić jeden sznur, a cała przestrzeń staje się bardziej przytulna. Plusem jest to, że tak samo dobrze wyglądają zapalone wieczorem, jak i w ciągu dnia, kiedy są wyłączone.

NIE: Lampki może i wyglądają nieźle, ale można je zobaczyć już w praktycznie każdym mieszkaniu, w którym właściciele próbują bawić się w dekoracje. Dodatkowo, nie wszystkie z nich są dostosowane do długiego trzymania na zewnątrz. Co się stanie, jeśli zamokną.

Meble z palet i skrzynek

Meble z palet i skrzynek po owocach są prawdziwym hitem. To tanie rozwiązanie na ciekawą, chociaż już wcale nie taką oryginalną kanapę czy stolik.

Co o tym sądzicie?

TAK: Meble z palet to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią majsterkowanie i chcą zrobić coś samodzielnie. Połączone z poduszkami i kocami sprawiają, że balkon staje się przytulny i aż chce się na nim przebywać.

NIE: Jak to często bywa z ciekawymi trendami, meble z palet są już tak popularne, że nie ma w nich nic oryginalnego. Poza tym, bez żadnych poduszek są po prostu niewygodne, a co robić z materiałowymi dodatkami? Trzymać je w domu i rozkładać jak chcemy na nich usiąść? Może trzymać zawsze na zewnątrz i ciągle pilnować czy przypadkiem nie pada?

Lampiony

Tego typu akcesoria, można kupić w praktycznie każdym sklepie z dodatkami do wystroju wnętrz. Są uniwersalne i będą pasować do praktycznie każdego balkonu.

Co o tym sądzicie?

TAK: Nic tak nie sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, jak świeczki. Zamknięte w ozdobnym lampionie można postawić na stole, podłodze lub zawiesić. Dzięki temu dają więcej światła i oczywiście o wiele lepiej wyglądają.

NIE: Lampiony to jeden z tych dodatków, które się ma, ale nigdy nie używa. Kupujemy osłonkę na świeczkę, a potem za każdym razem kiedy siadamy sobie na balkonie, zapominamy, że istnieje lub nie chce nam się wstawać po jeden z potrzebnych elementów, na przykład zapałki.

Hamaki

Nie ma chyba lepszego sposobu na relaks niż drzemka czy czytanie książki w hamaku. Mało kto pamięta, że do jego rozwieszenia nie zawsze potrzebne są nam dwa drzewa.

Co o tym sądzicie?

TAK: Hamaki są świetne! Można się w nich wygodnie rozsiąść i odpłynąć myślami. Na dodatek wyglądają o wiele ciekawiej niż zwykłe leżaki i zupełnie zmieniają klimat miejsca.

NIE: Hamak to dobry pomysł, ale na działkę albo bardzo duży taras. Na balkonie zajmuje zdecydowanie zbyt dużo miejsca, w niektórych przypadkach szczelnie wypełniłby całą przestrzeń.

Dywany

Kolorowe dywany we wzory prosty i popularny sposób na ozdobę balkonu. Mały chodnik może zupełnie zmienić klimat miejsca.

Co o tym sądzicie:

TAK: Wybór wzorów dywaników jest naprawdę ogromny, więc każdy może wybrać taki, który będzie pasować do jego stylu. Nie dość, że są ładne to jeszcze pełnią jakąś praktyczną funkcję. Ile razy chcieliście postać sobie na balkonie, ale podłoga była zbyt zimna? Dywan lub chodnik rozwiązuje ten problem.

NIE: Problem z dywanem jest taki sam, jak z innymi materiałowymi dodatkami. Można go mieć tylko w przypadku zadaszonego balkonu. Inaczej nie ma to zupełnie sensu.

Zioła i sukulenty zamiast kwiatów

Coraz częściej zamiast pelargonii widujemy na balkonach doniczki z rozmarynem, bazylią czy oregano. Kolorowe kwiaty dynamicznie wypierane są przez zawsze zielone zioła.

Co o tym sądzicie?

TAK: Zioła w doniczce nie tylko wyglądają dobrze, ale są także bardzo praktyczne. Bazylia i mięta przydają się w każdej kuchni, a zawsze lepiej zerwać sobie kilka świeżych listków niż sięgać po suszone.

NIE: Dzięki swoim kolorowym płatkom, kwiaty dodają otoczeniu życia. Dodatkowo, zioła potrzebują lepszej opieki i nie zawsze dobrze czują się w naszym klimacie.

Więcej o: