Aż cztery Polki w Wenecji - Agata Buzek, Kasia Smutniak, Paulina Chapko i Anna Buczek. Która wyglądała najlepiej?

Agata postawiła na minimalizm, Paulina i Anna na wieczorową klasykę, a Kasia jak zwykle zachwyciła.
Wenecja 2015 - Agata Buzek Wenecja 2015 - Agata Buzek Andrew Medichini (AP Photo/Andrew Medichini)

Agata Buzek

Agatę Buzek na czerwonych dywanach widujemy bardzo rzadko, ale jeśli już się to zdarza, to na ogół przy okazji galowych premier filmowych. Do Wenecji aktorka przyleciała, by promować "11 Minut" Jerzego Skolimowskiego, czyli film, w którym gra jedną z głównych ról. Przed festiwalowym pałacem na weneckim Lido Agata musiała stoczyć niemałą walkę z wiatrem. Silne podmuchy rozwiały jej fryzurę, ale taki artystyczny bałagan na głowie tylko dodał Buzek awangardowego szyku. Choć gwiazda nie miała na sobie wieczorowej sukni, jak większość aktorek pozujących fotoreporterom, to i tak prezentowała się bardzo szykownie w minimalistycznym biało-czarnym zestawie i z pikowaną torebką od Chanel w dłoni.

Wenecja 2015 - Paulina Chapko Wenecja 2015 - Paulina Chapko Andrew Medichini (AP Photo/Andrew Medichini)

Paulina Chapko

Niespełna 30-letnia aktorka Paulina Chapko pojawiła się w Wenecji razem z ekipą filmu "11 Minut" Jerzego Skolimowskiego. Wyglądała doprawdy pięknie w klasycznej granatowej kreacji. Suknię, jaką miała na sobie, zaprojektowała polska marka Moons Warsaw. Dopełnieniem wieczorowej kreacji była oryginalna biżuteria - złotawa opaska i dopasowane do niej bransolety (za całość odpowiadała Jola Gazda). Na kobiecy wizerunek Pauliny złożyły się także czarne skórzane szpilki marki Kazar oraz złota kopertówka.

Wenecja 2015 - Anna Maria Buczek Wenecja 2015 - Anna Maria Buczek Andrew Medichini (AP Photo/Andrew Medichini)

Anna Maria Buczek

Kolejna gwiazda Jerzego Skolimowskiego - Anna Buczek - postawiła na wieczorową czerń. Wybrała elegancki i stosunkowo skromny projekt polskiej marki Blessus. Delikatna koronkowa góra zasłaniająca ramiona w połączeniu z monochromatycznym zabudowanym dołem wypadła bardzo stylowo. Trafnie dobrano dodatki, czyli podkreślające szczupłe łydki czarne sandałki na szpilce oraz retro kolczyki. Plus także za bardzo staranny wizaż.

Festiwal Filmowy w Wenecji 2015 Festiwal Filmowy w Wenecji 2015 EastNews

Kasia Smutniak

Kasia Smutniak zadała subtelnego szyku na weneckim czerwonym dywanie podczas premiery filmu "Everest", jaka odbyła się na początku festiwalu. Miała na sobie przepiękną konstrukcyjną suknię domu mody Valentino. Kremowo-złota kreacja idealnie współgrała z oliwkową karnacją Kasi. Gwiazda zadbała także o wizaż - był minimalistyczny i elegancki, tak aby stanowił idealną oprawę dla wyjątkowo efektownej sukni.

Która Polka wyglądała waszym zdaniem najpiękniej w Wenecji?

Więcej o: