NAJ 2015: najlepiej ubrani, najbardziej stylowi, najciekawsza metamorfoza, najlepszy duet i najbardziej efektowny debiut [PRZEGLĄD]

Podzieliłyśmy nasz ranking na kategorie i wytypowałyśmy samych najlepszych. Kogo i dlaczego wyróżniłyśmy w tym roku? Zgadzacie się z naszym wyborem?
Bal TVN 2015 - stylizacje gwiazd Bal TVN 2015 - stylizacje gwiazd WBF/Cezary Piwowarski

Najlepsza na czerwonym dywanie: Małgorzata Socha

Gdyby hollywoodzkie gwiazdy zaglądały czasem na polskie portale (choć kto wie, może to robią...?), na pewno inspirowałyby się stylem Małgorzaty Sochy. Niemal każda wieczorowa stylizacja aktorki jest godna oscarowej gali. Nas Małgorzata najbardziej zachwyca w spektakularnych, dramatycznych kreacjach od Gosi Baczyńskiej czy Łukasza Jemioła, a także w eleganckim i minimalistycznym wydaniu z metką Bohoboco. Jednak stylizacje aktorki przeszłyby niezauważone, gdyby nie jej prezencja. Socha pozuje z wdziękiem i klasą gwiazdy dawnych lat, jest zawsze perfekcyjnie umalowana i uczesana. Nie wiemy, jak ona to robi, ale jeśli kiedyś zechce poprowadzić kurs z cyklu "jak być prawdziwą damą na czerwonym dywanie", to na pewno wpiszemy się na listę jako pierwsze. Gratulacje, Gosiu!

Pokaz PAPROCKi&BRZOZOWSKI, Arkady Kubickieho, 18.11.2015, fot. WBF/Marek Kudelski na zdj. Malgorzata SochaMAREK KUDELSKI

Wieczor Magnum, Politechnika, 26.05.2015, fot. WBF/Marek Kudelski, na zdj. Malgorzata SochaWBF/Marek Kudelski

Malgorzata Socha    2015-11-05KAPIF.pl

Joanna Krupa, finał Top Model Joanna Krupa, finał Top Model KAPIF.pl

Najbardziej stylowa prowadząca: Joanna Krupa

Nasza dziewczyna w Hollywood, czyli boska Joanna Krupa, powaliła na kolana i widzów "Top Model", i komentatorów mody, występując podczas finału show w fenomenalnej srebrzystobiałej sukni projektu Dawida Wolińskiego. Było seksownie i szykownie, dało się wyczuć nutkę retro, a dodatkowo światowy glamour wprost ociekał z tej wspaniałej stylizacji. I jest to komplement. Bo w blasku reflektorów nie wystarczy po prostu stać i się wygrzewać. Trzeba też być wystarczająco hipnotajzin, by skupić na sobie spojrzenia wszystkich i zatrzymać je na długo, długo, długo. No, przynajmniej na 50 min, czyli mniej więcej tyle, ile trwa telewizyjne show. Brawo, Joanno, trzymasz poziom już od 5 sezonów! Oby tak dalej!

Joanna KrupaCezary Piwowarski

Joanna Krupax-news

Joanna Krupax-news

Najlepiej ubrani 2015: Jessica Mercedes Kirschner Najlepiej ubrani 2015: Jessica Mercedes Kirschner WBF/Marek Kudelski

Najlepiej ubrana blogerka: Jessica Mercedes Kirschner

Swojego stylu szukała na naszych oczach. Weszła do show-biznesu jako nieopierzona nastolatka, a jej potknięcia chętnie komentowały media i (anty)fani. Jednak z miesiąca na miesiąc Jessica zyskiwała coraz większą pewność siebie, nabierała czerwonodywanowej ogłady, coraz lepiej rozumiała, co jej służy, a co nie. Stopniowo zaczęła zmieniać trochę chaotyczny wizerunek na bardziej wyważony, przemyślany, poważniejszy. Dziś skupia się na tym, co modne, ale trendy dobiera pod siebie, nie będąc ich niewolnicą. Wprowadziła na polskie salony ozdobne szarfy wiązane na szyi, nie bała się wystąpić z kilkoma markowymi torebkami na raz, jest świetną ambasadorką stylu boho chic. A odkąd skróciła włosy, decydując się na modną pofalowaną fryzurę typu lob, jeszcze bardziej zmiażdżyła konkurencję. Dodatkowo dziś Jess umie się nie tylko świetnie ubrać, ale też perfekcyjnie pomalować, tak by podkreślić wszystkie swoje atuty. A to, jak wszystkie doskonale wiemy, nie lada sztuka.

MMC - wernisaż nowej kolekcji, wrzesień 2015, Jessica Mercedes

Pokaz PAPROCKi&BRZOZOWSKI, Arkady Kubickieho, 18.11.2015, fot. WBF/Marek Kudelski na zdj. Jessica Mercedes, sukienka, aksamit, wzoryMAREK KUDELSKI

Najlepiej ubrani 2015: Anna Lewandowska Najlepiej ubrani 2015: Anna Lewandowska WBF

Najbardziej stylowa trenerka: Anna Lewandowska

Odkąd została żoną piłkarza Roberta Lewandowskiego, przeszła olbrzymią metamorfozę. O swoje ciało dbała od zawsze (w końcu jest mistrzynią karate), ale styl gdzieś po drodze zaniedbała. Od kilku lat Anna Lewandowska stawia jednak na kobiecą elegancję i najlepsze marki. Z polskich domów mody na wieczór wybiera La Manię, a na co dzień marki streetowe. W swojej szafie ma suknie od Zienia i Victorii Beckham oraz torebki warte fortunę. Jednak nie ubiera się tak, by epatować bogactwem. Przeciwnie, stawia na minimalizm. Nawet gdy ma na sobie zobowiązującą suknię na czerwony dywan, włosy zawadiacko przerzuca na jedną stronę, ukazując modne młodzieżowe nakładki na ucho. Jest stylowa jakby od niechcenia i za to wielki plus.

Anna LewandowskaWBF

Anna LewandowskaWBF/Marek Kudelski

Najlepiej ubrani 2015: Margaret Najlepiej ubrani 2015: Margaret WBF

Najbardziej stylowa piosenkarka: Margaret

Nie wszystkie tegoroczne stylizacje Margaret należą do naszych ulubionych, nie każdy jej wizerunek nas przekonuje, nie zawsze jesteśmy w stu procentach na tak. Ale, przyznajemy szczerze - Margaret potrafi zaskoczyć. Ona się nie boi, ona chce próbować, kombinuje, by się wyróżnić, by ubrać się super oryginalnie, pozostając przy tym sobą. Jasne, naraża się przez to na krytykę, na zarzuty o kopiowanie stylu zagranicznych piosenkarek. Ale tylko ci, którzy nic nie robią, nie popełniają błędów. A Margaret miesza, dodaje, eksperymentuje, wymyśla, realizuje swoje szalone pomysły. Dzięki temu imponuje nam kreatywnością i energią, a z nich często rodzą się fantastyczne pomysły.

Margaret    2015-10-22KAPIF

MargaretWBF

MargaretWBF

Najlepiej ubrani 2015: Agnieszka Szulim Najlepiej ubrani 2015: Agnieszka Szulim WBF/Cezary Piwowarski

Najbardziej stylowa dziennikarka: Agnieszka Szulim

Dotychczas słynęła głównie ze stylu streetowego, z wizerunku w klimacie boho, raczej niezobowiązującego, choć inspirującego. W tym roku pokazała jednak, że ma zadatki na boginię glamouru. Po tym, jak zaprezentowała się doskonale na balu charytatywnym TVNu, mogliśmy spodziewać się tylko więcej i lepiej. I właśnie tak było, m.in. w show "Aplauz Aplauz". Balmain, Valentino, Victoria Beckham, czego tam nie było! Agnieszka Szulim udźwignęła te bajeczne i niemoralnie drogie kreacje, dodała im pazura. Przegląd najlepszych marek mieliśmy też w programie "Na Językach" - co najmniej pół kolekcji Balmain x HM, najciekawsze dodatki z polskich sklepów plus ciekawe fryzury i piękne, mocne szminki. Ale wisienką na torcie pozostaje fantastyczna czerwona sukienka o asymetrycznej długości, projekt La Manii, w jakiej Szulim witała gości na swoim przyjęciu zaręczynowym:

 

No właśnie - bo w tym roku pani Szulim powiedziała "tak". Ale to już zupełnie inna historia...

SzulimWBF/Marek Kudelski

Bal Fundacji TVN, Arkady Kubickiego, 05.09.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Agnieszka SzulimWBF/Marek Kudelski

Pokaz Mariusza Przybylskiego, Centrum Expo, 29.10.2015, fot. WBF/Marek Kudelski na zdj.Agnieszka SzulimMAREK KUDELSKI

Najlepiej ubrani 2015: Joanna Horodyńska Najlepiej ubrani 2015: Joanna Horodyńska MAREK KUDELSKI

Ikona: Joanna Horodyńska

Joanna Horodyńska nie lubi być nazywana "ikoną stylu", ale czy tego chce, czy nie, bez wątpienia nią jest. Z modą eksperymentuje, z odwagą przekracza granice, zaskakuje. W tym roku wystąpiła z ogromną kokardą na głowie, z kobaltową szminką na ustach, a także przeszła olbrzymią metamorfozę, stając się z ciemnej brunetki platynową blondynką. Każde z tych wcieleń Horodyńska obroniła, w żadnym nie zatraciła siebie. Jest wyrazista i dlatego budzi kontrowersje. Nie zobaczymy jej w "grzecznej" koktajlowej sukience przed kolano i cielistych szpilkach. Bo z nią nie ma mowy o nudzie. Budzi emocje, ale zawsze prowokuje z klasą. I od ponad dekady sprawdza na sobie najnowsze trendy, a także sama je dyktuje, używając do tego swojego konta na Instagramie.

Joanna HorodyńskaKAPIF

Joanna Horodynska    2015-09-21Kapif

HorodyńskaWBF/Marek Kudelski

Najlepiej ubrani 2015: Dawid Woliński Najlepiej ubrani 2015: Dawid Woliński WBF

Najbardziej stylowy mężczyzna: Dawid Woliński

Jako projektant ma to szczęście, że sam może stworzyć dla siebie całą garderobę - stroje na wszelkie okazje, na co dzień i od święta. Ale nie ukrywa, że kocha też luksusowe marki - Valentino, Diesel, Toma Forda. Nosi je z klasą, trochę jak Brad Pitt, a trochę jak Kanye West. Dawid Woliński zawsze zwraca uwagę, a koleżanki z branży proszą, by pożyczał im swoje ekstrawaganckie naszyjniki. My uwielbiamy go w pastelowych jedwabnych garniturach i ciężkich buciorach, oczywiście z najdroższą metką, a także w oversizowych t-shirtach.

Dawid WolińskiWBF/Marek Kudelski

Dawid WolińskiCezary Piwowarski

Dawid WolińskiWBF/Cezary Piwowarski

Najlepiej ubrani 2015: Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki Najlepiej ubrani 2015: Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki WBF/Marek Kudelski

Najbardziej stylowy duet: Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki

Razem widujemy ich doprawdy niezwykle rzadko (nad czym ubolewamy...), ale gdy już się gdzieś pojawią, zawsze robią wrażenie. On urzeka swoim wizerunkiem wiecznego niegrzecznego chłopca, ona zachwyca wdziękiem, skromnością i wielką urodą. Te olbrzymie szaroniebieskie oczy! Wcale się nie dziwimy, że Kuba się w nich zakochał. Przy subtelnej Renacie Kaczoruk dziennikarz stara się być bardziej elegancki, ale wciąż pozostaje dandysem z zabawną iskierką w spojrzeniu. A ona lśni u jego ramienia niczym prawdziwy klejnot, zazwyczaj w oryginalnych kreacjach od Gosi Baczyńskiej. Ta para ma (niewymuszony) styl!

Bal Fundacji TVN, Arkady Kubickiego, 05.09.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Kuba Wojewodzki, Renata KaczorukWBF/Marek Kudelski

Flesz Fashion Night 2015 Flesz Fashion Night 2015 WBF

Ponadczasowa klasa: Helena Norowicz

Dla polskiej mody wspaniałą 81-letnią Helenę Norowicz odkryły marki Nenukko i Bohoboco. Obie zaprosiły aktorkę Teatru Studio do współpracy przy sesjach promujących nowe kampanie, a projektanci Bohoboco dodatkowo uczynili z niej swoją oficjalną muzę. Gdy na wielkiej gali Flesz Fashion Night Helena wystąpiła w rozłożystej sukni w kolorze królewskiego błękitu, wszystkim dech zaprało. Przyćmiła wiele młodszych koleżanek po fachu. Klasy przydawały Norowicz karminowa szminka na ustach oraz rozpuszczone srebrne włosy. Można się nie farbować? Można. Można nie korzystać z chirurgii plastycznej? Też można. A wyglądać przy tym zjawiskowo? Jasne! Zresztą, sami spójrzcie:

Elle Style Awards, PKiN, 22.10.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Helena NorowiczWBF/Marek Kudelski

Helena NorowiczWBF

W{V1v6C};qxo-+c}VVF74w[6+N;h6vo{Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ (C)

Ada Fijał Ada Fijał WBF

Najbardziej stylowa aktorka: Ada Fijał

Ma świetne wyczucie mody. Niby ubiera się stosunkowo klasycznie, niby w jej stylizacjach nie ma szaleństwa, a jednak zawsze są "podkręcone" jakimś jednym charakterystycznym elementem. Czy to zabawny nadruk, czy neonowa szminka, czy szalona torebka. Ada Fijał przełamuje swoje zobowiązujące stylizację, dobierając do nich zdecydowanie niezobowiązujące dodatki. Poza tym zawsze, ale to zawsze ma idealnie wygładzone, lśniące włosy (Ada, jak ty to robisz?!), piękny, korzystnie dobrany do urody i karnacji makijaż oraz szczery, rozbrajający uśmiech. Naszym zdaniem zdeklasowała konkurencję w swojej kategorii. Tak, wyprzedziła nawet Małgorzatę Kożuchowską.

Ada FijałMAREK KUDELSKI

Flesz Fashion Night, 05.11.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Ada FijalWBF/Marek Kudelski

Ada FijałWBF/Marek Kudelski

Bal TVN 2015 - stylizacje gwiazd Bal TVN 2015 - stylizacje gwiazd WBF/Marek Kudelski

Najbardziej stylowa bizneswoman: Joanna Przetakiewicz

Zawsze słynęła z dobrego gustu, ale odkąd założyła markę La Mania, jej styl stał się jej wizytówką i gwarancją jakości jej produktów. Klasa i minimalistyczny szyk, tak można podsumować wizerunek Joanny Przetakiewicz. Najczęściej nosi projekty La Manii, czasem tylko zdradza swoją markę z Tomem Fordem czy Celine. Ostatnio skusiła się na dłuższą grzywkę, co przydało jej dopracowanemu wizerunkowi szczypty swobody. W tym roku szczególnie ukochała sobie peleryny i aksamity. Wyglądała w nich, jak zwykle, perfekcyjnie.

Joanna PrzetakiewiczWBF

Flesz Fashion Night 2015KAPIF.pl

Joanna PrzetakiewiczWBF

Najlepiej ubrani 2015: Kasia Struss Najlepiej ubrani 2015: Kasia Struss WBF/Marek Kudelski

Najbardziej stylowa modelka: Kasia Struss

Kiedyś w Polsce bywała bardzo rzadko, na salonach widywaliśmy ją jak na lekarstwo. Teraz, odkąd jest gwiazdą show "Top Model. Zostań Modelką", Kasia Struss pokazuje się w Warszawie o wiele częściej. Wprowadza na polskie czerwone dywany nowojorską elegancję podszytą pewną nonszalancją, sporą dawką luzu. Nie stara się być perfekcyjna i chyba dlatego wygląd tak świetnie. Jest w niej swoista świeżość, we wszystkim, co założy, wygląda, jakby się w tym urodziła, jakby była to jej druga skóra - czy to doskonały biały garnitur od Magdy Butrym noszony tylko na bieliznę, czy też długa wieczorowa suknia, przekazana później na cele charytatywne. Kasia ma w sobie to "coś", co daje jej wielką siłę rażenia. I, wbrew temu, co stwierdził niedawno pewien dziennikarz, nie jest to tylko uroda.

Kasia StrussWBF

Kasia StrussWBF

Final TOP MODEL, 30.11.2015, fot. WBF/Cezary Piwowarski na zdj. Kasia Struss, bialy, garniturCezary Piwowarski

A już na początku stycznia 2016 roku premiera wywiadu z Kasią Struss w naszym show "Kobiecym Okiem":

Pokaz Bizuu wiosna/lato 2016 Pokaz Bizuu wiosna/lato 2016 WBF

Najlepsza metamorfoza: Joanna Orleańska

Zawsze uchodziła za delikatną, wręcz eteryczną, i bardzo kobiecą aktorkę, ale gdzieś zapominało się o tym, że jest zgrabna i po prostu piękna. Aż do teraz. Od kilku miesięcy Joanna Orleańska współpracuje z Alicją Werniewicz, czyli osobą dbającą o wizerunek Małgorzaty Sochy. Wiadomo, jeśli się inspirować, to tylko najlepszymi. Rzeczywiście, widać, że tak jak Socha, Orleańska lubi pastele i proste, eleganckie fasony, ale na czerwonym dywanie jest dużo bardziej zachowawcza niż Małgorzata. Stawia na stonowaną klasykę, w której prezentuje się bardzo korzystnie. W tym roku zwracała uwagę m.in. w zestawach od Gosi Baczyńskiej i Bohoboco. Zatrzymywała na sobie wzrok, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu trudno było przypomnieć sobie jakąkolwiek jej stylizację. Bo jej wizerunek był nijaki. Obecnie jest elegancki i klasyczny, choć w swojej wielkiej prostocie w pewien sposób nowoczesny. Mamy nadzieję, że Joanna nie zboczy z tego jakże dobrego kierunku w przyszłym roku. Na pewno będziemy ją obserwować i trzymać kciuki!

Pokaz Tomasza Ossolinskiego, Wyscigi, 26.10.2015, fot.WBF, na zdj. Joanna OrleanskaWBF

&Orleanska Joanna Pierzak    2015-10-27KAPIF

Joanna OrleańskaMAREK KUDELSKI

Karolina Gilon Karolina Gilon WBF

Najlepszy debiut: Karolina Gilon

Mimo że w rzeczywistości na czerwonych dywanach debiutowała ponad rok temu, bo pod koniec 2013 roku, wówczas jej wejście do show-biznesu pozostało praktycznie niezauważone. Bo i o czym tu było mówić? Ot, wytatuowana blondynka z kiepską fryzurą, ubierająca się jak własna ciotka, niewyróżniająca praktycznie niczym. Niestety, taka prawda. Do czasu. W show "Top Model", w którym wystartowała we wrześniu tego roku, zaskoczyła energią, inteligencją, charyzmą oraz spektakularną metamorfozą. Zmniejszyła biust, sporo schudła, wyćwiczyła sylwetkę oraz - i to interesuje nas najbardziej - całkowicie zmieniła styl. Postawiła na sportowy minimalizm z jednym mocnym akcentem (zazwyczaj jest to bardzo mocna szminka lub srebrny kolczyk w nosie), nauczyła się, jak ubierać się odpowiednio do swoich kolorowych tatuaży. Efekt? Wielkie wow! Brawo, Karolina!

Zalando Fashion Trening, 26.11.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Karolina GilonWBF

Bizuu, ATM, 27.10.2015, fot.WBF, na zdj. Karolina GilonWBF

Pokaz Local Heroes, 12.11.2015, fot.WBF/Marek Kudelski, na zdj. Karolina GilonWBF

Więcej o: