Pokaz Dawida Wolińskiego: ile gwiazdy wydały na stylizacje? Od włoskiego luksusu do kompletu z sieciówki

Ile kosztuje wyjście na pokaz mody? Nawet kilkadziesiąt tysięcy, pod warunkiem oczywiście, że kreację się kupuje, a nie wypożycza.
Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego KAPIF.pl

Kilkadziesiąt tysięcy: Joanna Przetakiewicz

Na gościach pokazu Dawida Wolińskiego ogromne wrażenie zrobił zamaszysty płaszcz Joanny Przetakiewicz. Ma metkę Valentino, marki tak charakterystycznej (i drogiej), że nosi ją zaledwie garstka polskich gwiazd: Monika Olejnik, Agnieszka Szulim, czasem Edyta Górniak. Nie znaleźliśmy modelu z szafy Joanny Przetakiewicz w aktualnej ofercie luksusowych butików, ale podobne modele tej marki zwykle kosztują ok. 20 tysięcy złotych.

Bizneswoman uzupełniła stylizację elementami ze swojego własnego butiku - małą czarną La Manii (koszt 2-3 tys. zł) oraz szpilkami współpracującej włoskiej marki Aquazurra (ok. 2,5 tys.). Koszt całej stylizacji porównywalny jest z ceną niezłego auta z drugiej ręki.

Pokaz kolekcji Dawida WoliskiegoKAPIF.pl

Małgorzata Socha Małgorzata Socha KAPIF.pl

Kilka-kilkanaście tysięcy - muzy Dawida Wolińskiego

Ceny kreacji z nowej kolekcji Dawida Wolińskiego to na razie tajemnica, którą zapewne projektant podzieli się tylko z klientkami. Jednak znany z TVN artysta uchodzi za jednego z najdroższych polskich twórców mody. Sukienki, które przygotował dla najważniejszych gości pokazu wyceniamy na ok. 8 tys., ale cena równie dobrze może przekroczyć 10.

Muzy Dawida Wolińskiego były zresztą gwiazdami środowego wieczoru. Choć błękitna połyskliwa tkanina spotkała się z krytyką internautów, my oceniamy stylizację Sochy bardzo pozytywnie. Broniły się także subtelna Małgorzata Kożuchowska i seksowna Halina Młynkova.

 

Malgorzata Socha     2016-04-07KAPIF.pl

 

Która z gwiazd ubranych przez Dawida Wolińskiego podoba Wam się najbardziej?

Pokaz kolekcji Dawida WoliskiegoKAPIF.pl

Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego KAPIF.pl

ok. 2 tysięcy (?) - Paulina Drażba

Kto potrafi zgadnąć, ile na kreację wydała Paulina Drażba. Dziennikarka pojawiła się na bankiecie w bandażowej sukience z motywem motyla od Hervé Léger By Max Azria, ale... z 2013 roku. Taką samą w swojej szafie miała Miranda Kerr. Koszt nowej bandażowej sukienki to od 6 tysięcy wzwyż. Czy gwiazda kupiła ją z drugiej ręki? A może trzymała w szafie od kilku sezonoów? Dla ułatwienia przyjmujemy najbardziej prawdopodobną wersję - zakupy w outlecie. Zakładając, że sukienka została kupiona z 70% obniżką, oceniamy ją na ok. 2000 zł.

Pokaz kolekcji Dawida WoliskiegoKAPIF.pl

Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego KAPIF.pl

Powyżej 500 zł - Maja Bohosiewicz

Ciążowa stylizacja Mai Bohosiewicz to jedna z nielicznych, do których jesteśmy w stanie dopasować konkretne ceny. Sukienka z golfem pochodzi z oferty polskiej marki MARLU i kosztuje "tylko" 520 zł. Droższa była nawet torebka Bohosiewicz - projektantka Sabrina Pilewicz sprzedaje ją za 750 zł.

Pokaz kolekcji Dawida WoliskiegoKAPIF.pl

Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego Pokaz kolekcji Dawida Woliskiego KAPIF.pl

Poniżej 500 zł - Maffashion

Maffashion zaskoczyła swoich fanów kreatywnością - udało jej się ubrać schludnie i niedrogo. jej świetny biały garnitur pochodzi z brytyjskiej sieci Marks & Spencer. Damskie garnitury tej marki kosztują na ogół 75 funtów, czyli niecałe 400 zł. Zgodzicie się, że to dobrze zainwestowane pieniądze?

Więcej o: