Fryderyki 2016: kto ubrał się najlepiej, kto najgorzej, a kogo nie uratował piękny dekolt?

Na tegorocznej gali rozdania Fryderków dobrej mody było bardzo mało... Sytuację uratowała jednak młoda ikona stylu.
Monika Brodka Monika Brodka KAPIF.pl

Najlepiej: Monika Brodka

Styl Moniki Brodki może budzić niezrozumienie i kontrowersje. Nie dla niej klasyczna elegancja, małe czarne i delikatne szpilki. Dzięki temu wstrętowi do klasyki (banału?), wokalistka pozostaje jedną z najlepiej ubranych gwiazd w kraju. Stylizacja z Fryderyków właściwie jako jedyna wyróżniała się na scenie. A przede wszystkim - wpisywała się w futurystyczny wizerunek, który Brodka rozwija na potrzeby nowego albumu.

Złota sukienka z modnymi plisami to jednocześnie ukłon w stronę przeszłości mody (podobnie jak zaokrąglone cięcie), jak i fantazja na temat podróży kosmicznych i filmów sci-fi. Miłym zaskoczeniem są niebanalne botki z siatki, trudne w stylizacji, u Brodki jednak trafione. Godny naśladowania jest także nowoczesny makijaż z geometrycznymi wzorami białej kredki i bardzo mocno rozświetlonym łukiem Kupidyna. Przewrotnie i efektownie.

Monika Brodka    2016-04-20KAPIF.pl

Ewa Farna Ewa Farna KAPIF.pl

Najbardziej zmarnowany potencjał: Ewa Farna

Masz atuty, to je pokazuj - mawiają Amerykanie. Ewa ma piękny dekolt i postanowiła z niego uczynić najważniejszy motyw stylizacji. Dobra decyzja, ale realizacja trochę gorsza. W takich sytuacjach granica między efektem wow, a wulgarnością jest bardzo cienka - czasem sprowadza się do jednego centymetra tkaniny. Dekolt mógłby być odrobinę mniej wycięty, ale największym grzechem jest tu niedobór elegancji.

Kolor garnituru jest świetny, ale krój przekombinowany. Nie wiadomo, po co pojawiły się niemodne już futurystyczne ramiona, nie najlepiej układa się dół frakowego żakietu. Mógłby być trochę krótszy albo odszyty ze sztywniejszej, bardziej eleganckiej tkaniny. Dobrym pomysłem na zrównoważenie tej odważnej stylizacji mogłoby być także gładkie upięcie włosów (szczególnie, że w okolicach ramion i dekoltu już za dużo "się dzieje"). Szkoda, bo kilka poprawek i mielibyśmy nokaut.

Ewa Farna    2016-04-20KAPIF.pl

Kora Kora KAPIF.pl

Najciekawsza fryzura: Kora

Kolejna marynarka, której krój nie wytrzymał konfrontacji z "prawdziwym człowiekiem". Wolimy odważniejsze stroje legendy rocka, ale fryzura była w punkt. Wyrazista, punkowa, w modnym prawie białym blondzie. Odrobina buntu przystoi w każdym wieku.

Gala Fryderyki 2016KAPIF.pl

Halina Mlynkowa Halina Mlynkowa KAPIF.pl

Najbardziej "ładnie, ale nudno": Halina Młynkova

Halina Młynkova po trudnym okresie eksperymentów stylistycznych, stawia na klasykę. Efekt niestety dość banalny. Trudno odmówić wokalistce zgrabnej sylwetki i seksapilu, ale nie ma tu na czym oka zawiesić. Chyba że na lamówce biustonosza, która niepotrzebnie burzy geometrię serduszka.

Maja Hyży Maja Hyży KAPIF.pl

Najbardziej "nie wiemy, co o tym myśleć": Maja Hyży

Maja Hyży chyba pozazdrościła bardziej awangardowym gwiazdom popu, np. promowanej przez TVN Bovskiej. Kolorowy pudełkowy płaszczyk wydaje się markować pewien przełom w stylu wokalistki, odwrót od słodkiej dziewczęcości. Czy Maja ma szanse inspirować? Zobaczymy, na razie mamy mieszane uczucia, ale kierunek jest obiecujący, a wizaż perfekcyjny.

Maja HyżyKAPIF.pl

Piotr Liroy-Marzec, Joanna Krochmalska Piotr Liroy-Marzec, Joanna Krochmalska MAREK KUDELSKI

Najgorzej: Joanna Krochmalska

Na Fryderykach poseł Piotr Marzec pojawił się jako raper Liroy. Powrót do korzeni na szczęście nie dotyczy jego małżonki Joanny Krochmalskiej, która zrezygnowała z mocnego makijażu i stara się wyglądać skromnie i godnie, jak na żonę polityka przystało. Na razie stylu się uczy, bo jej wczorajszy strój był zdecydowanie zbyt "dzienny" jak na elegancką galę. Efekt? Mało stosowny i bardzo chaotyczny, głównie z powodu koślawego połączenia wzorów. Pani Joanno - proszę sobie kupić nową torebkę, miejsce tej jest w poprzedniej dekadzie.

Inni goście Fryderyków 2016:

Więcej o: