Trendy z Cannes 2016: zapomnijcie o biżuterii, teraz to sukienka ma być ciężka od błyskotek

Trochę greckich drapowań, garnitury stylizowane na męskie i przede wszystkim kreacje uginające się od ozdób. Tak wygląda czerwony dywan Cannes 2016.
FILMFESTIVAL-CANNES/ FILMFESTIVAL-CANNES/ ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Kirsten Dunst w sukni Gucci

Jak dotąd jedna z najciekawszych stylizacji z Cannes 2016 należy do członkini Jury, Kirsten Dunst. Już na pierwszy rzut oka widać, że to projekt Alessandro Michele z Gucci. Projektant wypracował rozpoznawalny styl, którego najczęściej omawianym elementem jest "babcini szyk". Drugi obowiązkowy trik to płaskie aplikacje z cekinów, które imitują przestrzenne elementy stroju (np. kołnierzyki, żaboty). W przypadku sukni Dunst efekt trójwymiarowości zapewniają naszyte na tkaninę płatki cekinowych maków. Szkoda, że tańsze marki niechętnie naśladują ten styl - jest po prostu bardzo drogi w produkcji...

France Cannes Cafe Society Opening Ceremony Red CarpetJoel Ryan / AP (AP Photo/Joel Ryan)

FILMFESTIVAL-CANNES/ FILMFESTIVAL-CANNES/ ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Jessica Chastain w kreacji Alexander McQueen

Drugą królową biżuteryjnego stylu jest na festiwalu Jessica Chastain. Rudowłosa piękność włożyła co prawda naszyjnik, ale jest on jakby "przedłużeniem" kreacji od Alexander McQueen. Harmonijnie łączy się z misternymi aplikacjami ze sztrasu. Zwróćcie uwagę, że na czerwonym dywanie "nagie sukienki" powoli zostają zastąpione przez bardziej subtelną alternatywę. Błyszczące kamienie nadal naszywa się w "strategicznych miejscach", jednak spodnia tkanina jest już tylko lekko przejrzysta.

FILMFESTIVAL-CANNES/JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS / REUTERS

Blake Lively Blake Lively ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Blake Lively w kreacji Atelier Versace

Kolejnym wariantem biżuteryjnej sukienki jest... błyszcząca zbroja. Podobne projekty przygotowała marka Topshop na Met Gala, a włożyły je modelki wybrane przez Brytyjczyków na muzy. W przypadku Blake Lively suknia jest bardziej luksusowa - pochodzi z linii couture domu mody Versace. Gwiazda nowego obrazu Woody'ego Allena stara się przyćmić inne aktorki w Cannes i na razie wychodzi jej to doskonale - dzięki wyjątkowo efektownym kreacjom i brzuszkowi, który zdradza drugą ciążę gwiazdy.

Kulisy czerwonego dywanu Cannes 2016:

 

Actress Blake Lively arrives for the screening of the film Cafe Society and the Opening Ceremony at the 69th international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 11, 2016. (AP Photo/Thibault Camus)Thibault Camus / AP (AP Photo/Thibault Camus)

France Cannes Cafe Society Opening Ceremony Red Carpet France Cannes Cafe Society Opening Ceremony Red Carpet Joel Ryan / AP (AP Photo/Joel Ryan)

Naomi Watts w kreacji Armani Prive

Po Naomi Watts mogliśmy się spodziewać wyboru kreacji Armani Privé. To w końcu jeden z jej ulubionych domów mody. Gwieździe udało się harmonijne zgrać suknię z biżuterią i uniknąć wrażenia nadmiaru. Regularne aplikacje z cekinów i blaszek na pastelowej tkaninie to patent, który możemy skopiować w domu. Tego typu zdobienia pojawiają się nawet w sieciówkach, oczywiście w najdroższych modelach z kolekcji.

FILMFESTIVAL-CANNES/ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Bella Hadid Bella Hadid Joel Ryan (AP Photo/Joel Ryan)

Bella Hadid w sukni Cavalli Couture

Gdyby nie Blake Lively, to modelka Bella Hadid zostałaby miss gali otwarcia. Jej kreacja od Roberto Cavalli Couture wywołała spory szum, nie tylko ze względu na królewskie wręcz aplikacje, ale i na seksowne wycięcia. Modelka jest jedną z niewielu kobiet, które zdecydowały się wystąpić na czerwonym dywanie bez kolczyków. Wystarczy dyskretna bransoletka i naszyjnik, który także w tym przypadku, wygląda jak kontynuacja kreacji.

Model Bella Hadid poses for photographers upon arrival for the screening of the film Cafe Society and the Opening Ceremony at the 69th international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 11, 2016. (AP Photo/Joel Ryan)Joel Ryan (AP Photo/Joel Ryan)

Julianne Moore na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Julianne Moore na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS

Julianne Moore w sukni Givenchy Couture

Zaskakujące, że na logiczną kontynuację tzw. "naked dress" zdecydowała się właśnie 55-letnia Julianne Moore. Jej cekinowe dziełko od Givenchy zaznacza kierunek rozwoju tego trendu - tiulowa tkanina odsłania niewiele, a pierwsze skrzypce grają aplikacje z kamieni. Także ta suknia z haftowanymi głowami kobry wymusiła wybór dyskretnej biżuterii. Możemy już z pełną świadomością powiedzieć, że cekiny ostatecznie opuściły szufladkę "mody sylwestrowej".

Więcej o: