Najseksowniejsza polska blogerka? Jak Horkruks wychodzi z niszy

Nie lubi określenia "prawdziwa kobieta", więc pewnie nie spodobałoby jej się porównanie do Kim Kardashian albo Kylie Jenner. A jednak trudno się im oprzeć.

Wygląda jak miks Angeliny Jolie z Kim Kardashian. To polska blogerka, która śmiało wychodzi z cienia. Oderwiecie od niej wzrok?

Nie lubi określenia "prawdziwa kobieta", więc pewnie nie spodobałoby jej się porównanie do Kim Kardashian albo Kylie Jenner. A jednak, trudno się im oprzeć. W ciągu kilku tygodni liczba jej fanów i obserwatorów urosła kilkakrotnie, a ona sama wyrosła na seksbombę polskiej blogosfery. Kim jest Laura Matuszczyk?

Fav ????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 2 Lip, 2016 o 2:29 PDT


W swojej pierwszej dużej drukowanej sesji, takiej na kredowym papierze, blogerka Horkruks perfekcyjnie posługuje się wizualnym kodem, w którym wyspecjalizowały się amerykańskie celebrytki. Wypięta pupa, podkreślona talia, gładko zaczesane włosy, lekko wydęte, ogromne usta... Do tego gadżety - długie lateksowe rękawiczki, czerwona pomadka i marynarka założona tylko na kabaretki, genialny pomysł stylistki.

K MAG #WeAreKinky issue ??

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 2 Lip, 2016 o 2:25 PDT


Mówimy oczywiście o sesji dla "K Maga", magazynu który słynie z bardzo zmysłowego przedstawienia swoich bohaterek. Oraz z promocji blogerek modowych -  to tam po raz pierwszy pojawiła się na okładce Maffashion. Zdjęcia Laury są tylko w środku numeru, ale, szczerze, prezentują się lepiej niż pierwsza strona. Zacznijmy jednak od początku - skąd się wzięła Horkruks, czyli Laura Matuszczyk?

Blog, który powstawał krok po kroku

W 2011 r. Laura Matuszczyk wiedziała, że chce blogować, nie do końca wiedziała jednak, o czym. Jej pierwsze posty to tzw. impresje - trochę sztuki, kadry filmowe, migawki z czeskiej Pragi. Dopiero w lecie 2012 r. zaczynają przeważać posty ze stylizacjami. Studentka filologii staje się blogerką modową, czy jak wolą niektórzy - szafiarką. Matuszczyk wyglądała wtedy trochę inaczej, jednak podstawy jej wizerunku były już zarysowane: burza ciemnych włosów, mocno zaakcentowane usta, minimalistyczne stroje w bazowych kolorach.

Horkruks w 2012 i w 2016 r.www.horkruks.comHorkruks w 2012 r. i w 2016 r.

W drugiej połowie 2012 r. Matuszczyk zaczyna rozkręcać też Instagram. Dziś ma tam ponad 70 tysięcy fanów. W archiwach aplikacji można prześledzić wszystkie metamorfozy blogerki, która miała nawet nietypowy epizod z ciemnym blondem.

Kto dotąd obserwował Horkruks?

#me @kmag_magazine ? #kmag #solar

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 30 Kwi, 2013 o 4:10 PDT


Horkrus dość szybko zdobyła zlecenia komercyjne, w związku ze współpracą z Solarem, jej zdjęcie pojawiło się w "KMagu" już w 2013 r. Jednak zanim przyszła moda na piękną Laurę, uchodziła ona za blogerkę niszową, utrzymując się na poziomie kilku tysięcy fanów. Najpopularniejsze "szafiarki" śledzą rzesze nastolatek, Laurę i  np. Olivię Kijo ceniły dziewczyny starsze, bliższe im wiekowo, na ogół z większych miast. U Olivii podobało im się genialne wyczucie stylu i umiejętność noszenia uberluksusu bez ostentacji. U Laury - ogromny seksapil. Matuszczyk potrafi pokazać zgrzebną bawełnę tak, że wygląda niegrzecznie jak bielizna od Agent Provocateur.

????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 30 Cze, 2016 o 8:39 PDT

Można spekulować, że wiele wiernych fanek chciało po prostu być jak Laura - mieć jej usta, mieć jej talię, bujną fryzurę i pośladki godne familii Kardashian. Inne - ceniły jej wyczucie trendów, które z łatwością wyprzedzała. Nosiła buty Nike Roche na długo zanim rapował o nich Taco Hemingway. Wyprzedzała modę na dżinsy z podwyższonym stanem, gdy ciskała się w Levisy 501 z maksymalnie zwężoną talią. Dziś ta marka ma w ofercie model Wedgie, do złudzenia przypominając krawieckie eksperymenty Horkruks.

Kilka par zwężonych 501 na previa.co/kategoria/501 ????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 10 Kwi, 2016 o 9:15 PDT

Horkruks o medycynie estetycznej

Podobnie jak u międzynarodowej gwiazdy Instagrama, Kylie Jenner, znakiem rozpoznawczym Horkruks są wyjątkowo duże, zmysłowe usta. Jak się domyślacie - blogerka pomogła tu trochę naturze.

Nie mam problemu z przyznawaniem się do poprawek, z chęcią odpowiadam na pytania czytelników. Nie jest to dla mnie temat tabu i nigdy nawet nie przyszło mi przez myśl, żeby wciskać ludziom kit o ustach powiększonych wskutek diety sałatkowej - wyjaśnia w wywiadzie dla "K Maga".

??

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 9 Lip, 2016 o 9:52 PDT


Temat budził tyle emocji, że ostatnio blogerka poświęciła mu obszerny post. Wyjaśnia w nim, kiedy (maj 2013 r.), dlaczego i jak powiększyła usta. Podaje nawet nazwisko swojej doktor i nazwę gabinetu we Wrocławiu. Słusznie, bo choć usta Matuszczyk nie wyglądają na dzieło natury, nie mają też nic wspólnego z typowym dla polskiego show-biznesu fasonem "na kaczkę". Śmiało możemy im przyznać tytuł najbardziej udanego zabiegu estetycznego polskiej blogosfery.

Współpraca z Misbhv

Jak to się stało, że nagle z idolki niewielkiej grupy dziewczyn Horkruks weszła do mainstreamu, jej fanpage urósł dwukrotnie, a na Instagramie dobiła do 70 tysięcy? Długofalowo na pewno zadziałała estetyka jej bloga i mediów społecznościowych - prowokująca, zmysłowa, śmiało eksponująca atuty. Laura wie, że "sex sells".


W krótszej perspektywie czasowej akcje Matuszczyk bardzo urosły dzięki udanej sesji z "K Maga" i prowokującej sesji wizerunkowej Misbhv. Blogerka, która prywatnie nosiła ubrania polskiej marki praktycznie od początku medialnej kariery, wystąpiła na zdjęciach promujących ich bieliznę. Wyjątkowo odważnych zdjęciach dodajmy.

Laura for M I S B H V Underwear ????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika misbhv (@misbhv) 7 Lip, 2016 o 1:01 PDT

Laura for M I S B H V Underwear

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika misbhv (@misbhv) 8 Lip, 2016 o 10:39 PDT

Co dalej?

Laura for M I S B H V Underwear ????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika misbhv (@misbhv) 6 Lip, 2016 o 9:29 PDT


Jako nieoficjalna twarz Misbhv, marki mocno promującej się przez międzynarodowe gwiazdy i popularnej również zagranicą, Laura ma szanse wypłynąć na naprawdę szerokie wody. Jej zdjęcia to przecież gotowy materiał do share'owania w mediach społecznościowych, jako inspiracja, motywacja do ćwiczeń, lekka erotyka. Język ciała to przecież język międzynarodowy.

Thank you @nike!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Matuszczyk (@horkruks) 5 Gru, 2015 o 1:01 PST


Już teraz zdjęcia pięknej Polki regularnie pojawiają się na lifestyle'owym blogu The Classy Issue. Matuszczyk ma wszystko, żeby wypłynąć w międzynarodowej blogosferze - urodę, wyczucie stylu, umiejętność reinterpretacji modowej klasyki i dobre technicznie zdjęcia. Czy to właśnie będzie następne gorąca nazwisko internetu?

?? @horkruks

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika The Classy Issue (@tci_theclassyissue) 10 Lip, 2016 o 12:55 PDT

Więcej o: