Lata 30. Loki i podkreślona talia

Lata 30. to zdecydowany powrót kobiecości. Burza blond loków, róż na policzkach, czerwona szminka - wszystko to podkreśla i wydobywa urok ówczesnych kobiet. Sprawdź, co jeszcze było obowiązkowym atrybutem retro elegantek!

Kobiecość górą! W latach 30. do łask powraca ultrakobiecy styl: talia znów jest podkreślona , w tkaninach wszywa się przeźroczyste i koronkowe elementy. Projektanci chętnie zaznaczają linię ramion i bioder. Sylwetka wydłużona jest spódnicą do połowy łydek . Kobiety najchętniej noszą kostiumy z żakietem i spódnicą z kontrafałdą. Suknie wieczorowe są długie , szyte ze skosu, a na ramiona zarzuca się bolerko .

W odróżnieniu od poprzedniej epoki, gdy królowały krótkie i ciemne fryzury, do łask powracają jasne, kobiece loki . Najmodniejszy kolor włosów to blond . Całkowitą nowością w stylizacji włosów jest wprowadzenie trwałej ondulacji . Coraz więcej pań, wzorem filmowych gwiazd, decyduje się na burzę loków. Włosy są też coraz dłuższe.

Jak zadbać o swoją urodę i makijaż w stylu lat 30-tych?

 

Makijaż oczu staje się nieco jaśniejszy, niż w latach 20. Przede wszystkim akcentowane są usta , co tylko podkreśla kobiecość. Modnym kosmetycznym akcesorium staje się róż do policzków .

Makijaż jak ze starego filmu

Ikony stylu tamtej dekady to: Greta Garbo , nieco męska Marlena Dietrich oraz słodka Vivien Leigh , a w Polsce: Hanka Ordonówna .

Która gwiazda najlepiej uosabiała lata 30.?