Fashion Designer Awards - konkurs dla młodych projektantów mody, w którym do wygrania będą: atrakcyjne stypendia i staże oraz nagroda pieniężna

Esencja Paryża. To temat tegorocznej już V edycji konkursu, którego celem jest wspieranie młodych projektantów. W tym roku zwycięzca będzie miał między innymi okazję przygotować kolekcję na Fashion Week w Kopenhadze pod okiem przewodniczącej jury - Anne Sofie Madsen , a także odbędzie staż w jej atelier. A to nie wszystko.

Trzeba przyznać, że w skład jury wchodzą najbardziej liczące się nazwiska polskiej branży mody. Zwycięzcę FDA wybiorą: Robert Kupisz, Łukasz Jemioł, duet Bohoboco, Ada Fijał, Edyta Herbuś, Dorota Williams, Beata Sadowska, Lidia Popiel, Anna Męczyńska, Tomasz Ossoliński, Różena Opalińska oraz laureatka I edycji konkursu - Sabrina Pilewicz. Projektantka cieszy się dużym uznaniem wśród polskich gwiazd. Jej kultowe już torebki noszą między innymi: Edyta Herbuś, Ola Kisio, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Popielewicz, czy Ola Kwiaśniewska, która na tyle ceni talent Pilewicz, że zamówiła u niej swoją suknię ślubną.

Tym samym projektantka jest dowodem na to, iż wygrana w konkursie naprawdę otwiera drzwi do wielkiej kariery w świecie mody.

W tegorocznej edycji honorowym przewodniczącym jury jest duńska projektantka Anne Sofie Madsen. Pod jej okiem Zwycięzca Fashion Designer Awards, będzie miał okazję przygotować kolekcję na Fashion Week w Kopenhadze, a także odbędzie staż w jej atelier. Odbyć staż u Madsen to prawdziwy zaszczyt, bowiem duńska projektantka swój fach szkoliła u samego Galliano i McQueena.

Jak twierdzi projektantka: " Myślę, iż staże to bardzo dobry sposób na kontynuowanie swojej nauki i początek pracy w tym biznesie. Można spotkać wielu ciekawych ludzi i zdobyć ogromne doświadczenie, a przede wszystkim ewoluować pod okiem profesjonalistów ."

Dodatkowo zdobywca I miejsca otrzyma 2,5 letnie stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15.000 zł. Wybrani finaliści otrzymają staż w redakcji magazynu VIVA MODA oraz atelier Bohoboco.

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2013 roku. Regulamin dostępny na stronie konkursu www.fashiondesignerawards.com.pl

Dodajmy, że Lula.pl jest patronem medialnym Fashion Designer Awards 2013 .

Więcej o: