"Gotyk Polski", czyli wystawa polskich projektantów - poznaj szczegóły!

Swoje prace wystawią tacy twórcy jak Maldoror, oluhi, Paulina Plizga i Sylwia Rochala.

Rodzima moda po 1989 roku doczekała się już pierwszych podsumowań zbiorowych. Jednym z nich była zeszłoroczna wystawa Szafa Polska w galerii Dizajn - BWA Wrocław . Kolejnym krokiem jest próba bardziej szczegółowego opisu tej dziedziny wzornictwa. Wystawa Gotyk Polski próbuje odnaleźć nie tylko kierunek w rodzimym projektowaniu ubioru, ale i język jego opisu.

Sam gotyk nie musi odsyłać nas bezpośrednio do przeszłości i kojarzyć się jedynie z czarnym romantyzmem. Gotyk to również subkultura wyrosła w podobnym czasie, co postpunkowa moda dekonstrukcyjna. To także przyszłość w wersji mrocznego sci-fi, cyberpunku i techno. Niektóre z tych referencji stanowiły inspirację do powstania zaprezentowanych ubiorów, inne pojawiły się przy próbie ich interpretacji.

Na początku drogi całej czwórki projektantów pojawił się element upcyklingu, czyli powtórnego wykorzystania "zużytej" mody. Razem z rodzącą się współczesną polską modą, próbowali oni stworzyć coś z niczego na zgliszczach tradycji rzemiosła krawieckiego i polskiego przemysłu tekstylnego. Efekty ich prac będziecie mogli się poznać już 14 marca podczas oficjalnego wernisażu w Galerii Dizajn BWA we Wrocławiu. Wystawa trwać będzie z kolei aż do 30 kwietnia. Zapraszamy!

mat.prasowemat.prasowe mat.prasowe mat.prasowe

źródło: Okazje.info

Więcej o: