Levi's świętuje okrągły jubileusz istnienia damskich dżinsów. Kiedy kobiety zaczęły nosić denimowe spodnie?

50 lat po zaprojektowaniu pierwszych męskich dżinsów, z myślą o odważnych Amerykankach, marka Levi's stworzyła także model dla kobiet.

Pierwsze dżinsy dla kobiet, Lady Levi's? , powstały we wrześniu 1934 roku. Od tamtej pory stały się one niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety. Model ten był nieustannie ulepszany z myślą o paniach z zachodniego wybrzeża, które zaczęły nosić męskie dżinsy podczas pracy na farmie. Ważną datą jest rok 1935 , kiedy to Levisy zadebiutowały w magazynie Vogue !

mat.prasowemat.prasowe mat.prasowe mat.prasowe

-Decyzja Leviego Straussa o zaprojektowaniu dżinsów dla kobiet była w tamtych czasach bardzo odważna i postępowa.

-powiedziała Lynn Downey , historyk firmy Levi Strauss & Co . Po czym dodała:

-Wtedy jeszcze nie akceptowano noszenia spodni przez kobiety, nie mówiąc już o tym, że dżinsy były wówczas przeznaczone dla robotników. Linia Lady Levi's? oferowała kobietom nowy wymiar wolności i pomimo, że ta liberalizacja rozpoczęła się na zachodzie, to bardzo szybko stała się fenomenem na skalę światową.

Po tym jak Levi Strauss zaprojektował pierwszą parę dżinsów dla kobiet, znacząca ewolucja damskich dżinsów nastąpiła dopiero w latach 80 . Dżinsy dla kobiet, które dziś oglądamy w sklepach, bardzo mocno nawiązują do swoich korzeni, czyli do pierwszych par zaprojektowanych przez Leviego Straussa. Najbardziej popularne modele są w rzeczywistości interpretacjami śmiałych i nowoczesnych projektów, które zyskały popularność w latach trzydziestych. Kobiety w dżinsach są seksowne i pewne siebie, tak samo jak te, które po raz pierwszy założyły dżinsy Lady Levi's? w latach trzydziestych.

Dziś dżinsy Levi's noszone są przez ikony mody na całym świecie. Kultowe spodnie w swojej szafie mają takie gwiazdy jak, Angelinę Jolie, Beyonce, Brigitte Bardot, Britney Spears, Cameron Diaz, Gwen Stefani, Jennifer Aniston, Jennifer Lopez, Julia Roberts ,Kate Moss, Kylie Minogue, Madonna, Marilyn Monroe, Rihanna, czy Alexa Chung.

Więcej o: