"Famous Eyeglasses" - kultowe okulary. Jakie oprawki na zawsze zapisały się w historii mody?

Włoski ilustrator, grafik oraz projektant stron internetowych - Federico Mauro stworzył serię zdjęć, na którą składają się najpopularniejsze oprawki wszech czasów. Oto 8 kultowych, najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów w historii.

W swoim miniprojekcie Mauro charakterystyczne modele okularów umieścił na białym tle, które uzupełnił jedynie nazwiskiem osoby, która je nosiła. W ten sposób chciał udowodnić, że okulary są dodatkiem, który definiuje styl, osobowość, mogą na zawsze być kojarzone z konkretną postacią. Sam wzór przywołuje na myśl osobę, która je nosiła. 

Przedstawione prze niego okulary na zawsze zapisały się w historii mody. Dziś, noszą je ludzie na całym świecie. Pierwsi byli jednak oni, czyli największe ikony popokultury, które na zawsze kojarzyć będziemy z konkretnym modelem oprawek. Okulary są lub były ich znakiem rozpoznawczym, najmocniejszym punktem wizerunku, atutem każdej stylizacji. Trudno byłoby dziś wyobrazić ich sobie w innych oprawkach. Zobaczcie, kto znalazł się w zestawieniu:

woodywoody fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

eltonelton fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

mauromauro fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

federicofederico fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

stevesteve fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

presleypresley fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

lolitalolita fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

tomtom fot. federicomauro.com fot. federicomauro.com

Więcej o: