Jedna kampania i aż trzech fotografów. Który dom mody mógł sobie na to pozwolić?

Każdy z fotografów zrobił zdjęcie w zupełnie innym stylu.

Efektem czego jest pełna eklektyzmu kampania, którą w magazynach będziemy mogli zobaczyć dopiero w lutym. Na tego typu przedsięwzięcie już po raz drugi zdecydował się Nicolas Ghesquiere. Spot reklamowy Louis Vuitton na zimę 2014 , spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem branży. Co więcej, zdobył statuetkę British Award dla najlepszej zimowej kampanii. Taka gratyfikacja sprawiła, że Ghesquiere postanowił, że kolejną kampanię zrealizuje w prawie że identyczny sposób.

Tak jak za pierwszym razem, projektant do współpracy zaprosił trzech wybitnych fotografów mody. Są to Juergen Teller, Bruce Weber i Annie Leibovitz. Każdy z nich pracował z inną modelką w zupełnie innym anturażu. Choć każdy z twórców operuje zupełnie inną techniką fotografii, finalnie powstał bardzo spójny, choć synkretyczny album Louis Vuitton wiosna 2015.

Leibovitz dla LV sfotografowała Freję Behę Erichsen . Duńska modelka pozuje stojąc na dachu jednego z manhattańskich drapaczy chmur. Za nią rozpościera się zapierająca dech panorama nowojorskiego Central Parku. Zdjęcie jest lekko rozmyte, oniryczne. Leibovitz przepięknie maluje kolorem i ciepłym światłem. Jesteśmy zachwycone efektami.

Annie LeibovitzAnnie Leibovitz Annie Leibovitz Annie Leibovitz

Bruce Weber wybrał ukochane miasto, czyli Miami. Fotograf operuje swoją ulubioną techniką. Aktorkę Jennifer Connelly (wieloletnia przyjaciółka i muza projektanta LV) uwiecznił na czarno-białych, bardzo klimatycznych zdjęciach.

Louis Vuitton wiosna 2015Louis Vuitton wiosna 2015 Bruce Weber/ Juergen Teller Bruce Weber/ Juergen Teller

Teller z kolei, zrealizował zdjęcia w Paryżu. Modelki Jean Campbell, Rianne Van Rompaey, Daphne Simons i Mars Mei van Haaster, Juergen fotografuje w scenerii lekko przerażających wnętrz ogromnego domu, gdzie ściany są pomalowane czarną, połyskującą farbą. Krzykliwe kolory stylizacji LV plus mocne światło jakim operuje fotograf. To wszystko sprawia, że ujęcia Tellera są bardzo wyraziste. Lubimy! [ GALERIA]

Więcej o: