Grafit, biel, granat i nowoczesne kroje. Te gwiazdy pokochały chłodną elegancję [GALERIA]

Proste i nowoczesne formy, metaliczny połysk i kolory "bez koloru" kojarzą się z technologią. Jednak równie dobrze sprawdzają się w modzie, zwłaszcza na czerwonym dywanie.

Domeną prawdziwej elegancji jest ponadczasowość. Dlatego wiele gwiazd ucieka od sezonowych trendów i zamiast modnych nowinek wybiera klasyczne kroje. Suknia tuba, garnitur z męskiej szafy, mała czarna - to tylko niektóre z fasonów, które nigdy nie wychodzą z mody. Najlepiej wyglądają w palecie "antybarw", popularnych we wzornictwie nowoczesnych technologii. Gwiazdy uwielbiają stylizacje w szarościach, grafitach, czerni i bieli czy metalicznych odcieniach granatu.

Do chłodnej elegancji przez wiele lat dążyły Victoria Beckham i Emma Watson , dziś uchodzące za ikony stylu. W Polsce ten styl najlepiej reprezentuje ultranowoczesna Aneta Kręglicka , która z wiekiem zaczęła doceniać czystą biel i futuryzm. Miss Świata '89 najbardziej ceni sobie projekty Macieja Zienia . Nowoczesna elegancja w duchu minimalizmu charakteryzuje także wielbicielki La Manii , popularnego wśród gwiazd domu mody, który słynie z "czystych" form.

Wyraziste i eleganckie fasony to również domena stylowej Małgorzaty Sochy , wiernej klientki polskich projektantów. Uważana za jedną z najlepiej ubranych Polek, kiedyś bezkonkurencyjna, dziś po piętach stąpają jej inne stylowe aktorki, jak np. Magdalena Boczarska . Jeśli chcesz się przekonać, kto jeszcze doskonale radzi sobie z chłodną elegancją, zobacz wybrane przez nas zdjęcia udanych i bardzo nowoczesnych stylizacji gwiazd.

Więcej o: