Białe kozaczki

Lula obala stereotypy! Białe kozaczki, które do tej pory kojarzyły sie jedynie z kiczem, to modowy hit sezonu!

Karl Lagerfeld , Nicolas Ghesquiere , Giles Deacon ... te nazwiska dużo mówią nie tylko same w sobie. Te nazwiska dyktują trendy i znane są z tego, że się nie mylą . A jak poradzą sobie z czymś, co w naszym kraju zyskało wręcz legendarną i niekoniecznie dobrą sławę ?

Pora oswoić białe kozaczki . Żaden kolor nie wyglądał tak zjawiskowo jak biały na zamszowych butach z jesiennej kolekcji Balenciagi . Łącząc je z futurystyczną formą żakietu i geometrycznymi sukienkami Gherquiere stworzył przepiękne nowoczesne zestawy. Po zamsz sięgnął także Karl Lagerfeld . Dla domu mody Fendi zaprojektował buty sięgające daleko za kolano , między innymi w białym kolorze. Łączone nie tylko z ciemniejszą resztą stroju, ale także samymi białymi elementami stworzyły zjawisko zaliczane do silnych trendów tej jesieni: biały total look . Podobną ścieżką idzie Haider Ackermann , u którego trudno zorientować się, gdzie kończą się kozaki , a gdzie zaczynają białe marszczone rurki , a także Celine i Chado Ralph Rucci . Ukryty pod pseudonimem Limi Feu syn Yamamoto kompletuje buty z obszernym swetrem nie tylko kolorystycznie , ale nawet fakturalnie . Ironicznie można by nazwać to połączenie "stylem śnieżynki" , ale gdy spojrzy się na propozycję Ackermana , nabiera się poważnej ochoty na obuwie w białym kolorze .

Pora na obalenie kolejnego mitu . Sznurowane białe kozaczki nie muszą wyglądać tandetnie . Jeden warunek : musi je zaprojektować Veronica Etro . Tradycyjnie prezentuje mocno etniczny styl , tym razem w zimowym wydaniu , łącząc wysokie obcisłe buty z jasnymi futrzanymi okryciami . Giles Deacon dla Daks posuwa się jeszcze dalej, uzupełniając kozaki w zamki błyskawiczne . Efekt? W połączeniu z oszczędną formalnie górą wyglądają zaskakująco dobrze . Deacon udowadnia także, że świetnie pasują do małej czarnej . Vivienne Westwood na wybiegu tradycyjnie pokazała przerysowane stylizacje . Sznurowane białe kozaki z kwadratowym noskiem prezentują się dość osobliwie , ale wciąż nie przypominają swojego stereotypowego wydania.

Może to prawda, że biały to kolor niepraktyczny , zwłaszcza zimą i zwłaszcza na butach , ale przecież nie o praktyczność w modzie chodzi . A "odczarowane" białe kozaczki mają szansę niejednej z nas zawrócić w głowie .

Harel

Więcej o: