Marc Jacobs - co się stało?

Lula Glam zastanawia się, czemu Marc Jacobs tak bardzo zmienił się od czasów swojego modowego debiutu...

Zmiana wizerunku , problem alkoholowy , partner będący byłą męską prostytutką, plagiat , narastający narcyzm ...Lula szuka odpowiedzi na pytanie o to, co stało się z projektantem kochanym przez gwiazdy !

Wszystko zaczęło się w momencie , kiedy Marc Jacobs , nazywany Księciem Nowojorskiej Mody , diametralnie zmienił swój wizerunek . Mało osób nadal pamięta, jak zaczynający swoją karierę pod koniec lat 90-tych , Marc miał lekką nadwagę , długie włosy i nosił grube okulary w czarnej oprawie. Jego styl można było nazwać "New grunge" : kraciaste koszule , szerokie spodnie i trampki . Tak wyglądający młody chłopak wygrał, jako najmłodszy w historii, prestiżową nagrodę CFDA imienia Perre'go Ellisa dla młodych talentów . Wtedy dopiero zaczęła się historia jak z bajki o Kopciuszku : własna marka , a potem angaż na dyrektora artystycznego najbardziej znanej na świecie marki luksusowej , Louis Vuitton . Czy jednak ten wspaniały obrazek nie ma choćby najmniejszej skazy ?

Marc JacobsMarc Jacobs Fot. East News

Pierwsze niepokoje dotyczące Jacobsa pojawiły się, kiedy projektant w 2004 roku drastycznie zmienił swój wizerunek: stracił kilka kilogramów i z młodego projektanta o swojskim stylu przeistoczył się w wystylizowanego amerykańskiego chłopaka z sąsiedztwa . W styczniu 2005 roku na corocznym balu karnawałowym Marc pojawił się ze swoim nowym partnerem, Jasonem Prestonem . Kiedy wyszło na jaw, że przez długi czas był on męską prostytutką , seria artykułów obiegła strony magazynów plotkarskich na całym świecie.Gdy plotki przycichły Marc znów postarał się, by wszystkich zaszokować . W trakcie Nowojorskiego Tygodnia Mody pokazał się z kryształowymi kolczykami w stylu amerykańskich raperów oraz z tatuażem na ramieniu przedstawiającym dwa psy połączone sercem.

Marc Jacobs i Jason PrestonMarc Jacobs i Jason Preston Fot. East News

Więcej o perypetiach Marca Jacobsa dowiesz się na Lula Glam

Krzysztof J. Łukasik

Więcej o: