Project Runway - finał piątego sezonu

Jesteście ciekawe kto zostanie zwycięzcą piątego sezonu Project Runway? Lula uchyla rąbka tajemnicy!

12 września podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku nakręcony został finałowy odcinek piątego sezonu Project Runway .

Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek . Od dawna zapowiadano, że jak gość w jury zasiądzie Jennifer Lopez ! W dniu zdjęć prowadząca show niemiecka modelka Heidi Klum ogłosiła jendak, że jej miejsce zajmie Tim Gunn , który do tej pory znajdował się po drugiej stornie - wspierał młodych projektantów we wspólnej pracowni.

Nieobecność gwiazdy została wytłumaczona kontuzją stopy . Gunn obiecał natomiast, że na ocenę projektów nie będzie miał wpływu jego osobisty stosunek do uczestników .

Swoje kolekcje zaprezentował sześciu projektantów biorących udział w programie: Jerell , Suede , Joe , Kenley , Korto i Leanne . Na zwycięzce typowana jest ostatnia dwójka . Pierwsze miejsce jest jednak tylko jedno . Kto je zajmie okaże się już niedługo ! Odcinek finałowy został podzielony na dwie części . Pierwsza wyemitowana zostanie już 8 października . Kolejna tydzień później (15 października ). Na oficjalnej stronie programu trwa wielkie odliczanie !

A o co walczą uczestnicy? Trójka finalistów otrzyma 8 tysięcy dolarów oraz 12 tygodni na stworzenie kolekcji , które następnie zaprezentowanie zostaną podczas wielkiego pokazu mody w Nowym Yorku . Zwycięzca Project Runway otrzyma natomiast 100 tysięcy dolarów na rozpoczęcie własnego biznesu, okładkę w "Elle" oraz opiekę jednej z prestiżowych amerykańskich firm odzieżowych !

W galerii znajdziecie zdjęcia z planu!

Więcej o: