Jak zrobić pedicure?

Piękne i zadbane stopy są niezwykle seksowne. Muszą być zawsze zadbane. Dlatego musisz poświęcić im nieco uwagi. Pedicure raz w miesiącu, raz w tygodniu peeling, a codziennie porządne natłuszczanie kremem - stopy na pewno Ci się odwdzięczą!

Wykonanie domowego pedicure'u nie jest wcale trudne i zawrzeć je można w trzech prostych krokach: skracanie paznokci, wygładzenie i malowanie. Lula radzi, jak zrobić pedicure krok po kroku!

1. Zmyj lakier - w ten sposób przygotujesz stopy do kolejnych zabiegów.

2. Zetrzyj zgrubiały naskórek - jeśli mocno się nawarstwił, lepiej zrobić to najpierw na sucho. Najlepiej użyć do tego papierowej lub kamiennej tarki.

3. Wykąp stopy - do wody możesz dodać tabletki relaksująco-zmiękczające lub specjalny płyn. Moczenie powinno potrwać nie krócej niż 15 minut.

4. Osusz stopy i obetnij paznokcie. Używaj cążków (bocznych, przeznaczonych właśnie do paznokci u stóp). Paznokcie powinnaś obcinać prosto i równo, co zapobiegnie ich wrastaniu. Następnie opiłuj brzegi pilnikiem i lekko zaokrąglij końce.

5. Odsuń skórki drewnianym patyczkiem, jeśli nie odchodzą, posmaruj je płynem zmiękczającym.

6. Bardzo ostrożnie obetnij odsunięte, ale odstające skórki .

7. Wygładź skórę na piętach i pod palcami tarką lub pumeksem . Potem zrób peeling.

8. Nałóż krem odpowiedni dla skóry Twoich stóp - masz duży wybór - od nawilżających, złuszczających, po odżywcze, na pękające pięty czy przeciwpotne.

9. Odtłuść paznokcie bezacetonowym zmywaczem i pomaluj . najpierw nałóż bazę, potem dwie warstwy lakieru. Na końcu zastosuj utrwalacz.

Czego unikać?

- metalowych tarek , które "strzępią" naskórek, powodują podrażnienia i skaleczenia

- metalowych pilników , które powodują rozdwajanie się paznokci

- nożyków i żyletek do ścinania zgrubiałego naskórka - łatwo z nimi o rany, które trudno się goją, a skóra po ich użyciu narasta szybciej i grubiej

- tępych nożyczek i obcinaczy , które poszarpią brzegi paznokcia

- starych pumeksów - w ich otworkach gromadzi się starty naskórek, który stanowi pożywkę dla bakterii i grzybów (najlepsze są te jednorazowe)

Zobacz także:

Jak uzyskać efekt nagich ust?

Więcej o: