Cała w piórkach

W tym sezonie imprezowym zapominamy o tradycyjnym i nieco już nudnym boa z piór. Projektanci dają nam bardzo szeroki wybór: albo małe piórko przy kapeluszu, albo pierzaste sukienki. Zobaczcie same!

U Alexandra McQueena jest odważnie i kolorowo. Nie dość, że klosz sukni jest umieszczony na kilku warstwach tiulu, to jeszcze w całości pokryty gładko ułożonymi piórami w kanarkowym lub czerwonym kolorze.

Christopher Bailey dla Burberry i Donna Karan upodobali sobie stroje z piór w znacznie spokojniejszych barwach, które sprawdzają się nie tylko w balowych sytuacjach.

Gdy jednak suknia z kolorowych piór okaże się zbyt dużym wyzwaniem, zawsze można sięgnąć po pierzastą małą czarną. Na przykład taką jak u Collette Dinnigan : mini sukienkę z rękawami, pokrytą cienkimi piórkami, które będą się poruszać przy najdrobniejszym podmuchu. Derek Lam natomiast, udowadnia, że można połączyć dwa trendy w jednym stroju i pióra zestawia z koronką.

Jeśli nie mała czarna, to może "duża czarna" w duchu retro? Mistrzem w tej dziedzinie od wielu sezonów pozostaje John Galiano . Alberta Ferretti nawiązuje do hollywoodzkiego szyku, prezentując czarną suknię z amerykańskim dekoltem. U duetu Dolce&Gabbana ciekawostka: pióra nadrukowane na materiale - w takiej postaci można przemycić je nawet do pracy.

Jeśli sukienka z piór powoduje, że czujemy się jak Wielki Ptak z Ulicy Sezamkowej , ale jednocześnie pierzasty trend wciąż nas kusi, pozostają niewielkie elementy. Na przykład bolero ( Hervé Léger by Max Azria , J. Mendel , Betsey Johnson ), bluzka ( Chado Ralph Rucci ), falbanka ( Badgley Mischka ), spódnica ( Collette Dinnigan , Dsquared ) albo większe lub mniejsze aplikacje ( Fendi , Bill Blass ).

Pióra pojawiły się także w roli dodatków. Typowych, jak torebka kopertówka ( Burberry ) czy broszka ( Carolina Herrera ), ale też zaskakujących, np. w postaci ozdobnego paska ( Pollini ) albo żabotu ( Lacroix ). Piórko przy kapeluszu to klasyka o wielu twarzach, co świetnie widać przy porównaniu pomysłów: Caroliny Herrery , Johna Galliano i Ralpha Laurena .

Sylwester już za niecały miesiąc, a po nim czas karnawałowego szaleństwa. Pióra to świetny pomysł na wyróżnienie się z tłumu. Lula już ma kilka pomysłów na kreację, a Wy ?

Harel

Więcej zdjęć z wybiegów znajdziecie w galerii !

Czytaj w Znam.to: Lancome, podkład Teint Idole - zbyt dużo obietnic niespełnionych

Więcej o: