Wyjątkowa wystawa dla miłośników mody!

Fashion Nation - tak dzisiaj określa się Belgię. To Antwerpia jest tu pionierem. Znana nie tylko z diamentów, ale także upodobania do sztuki - nie mogło więc tutaj zabraknąć Muzeum Mody MoMu.

Ostatnią półroczną wystawę (od 12 września 2008 roku aż do 8 lutego 2009) MoMu poświęca, świętującemu w październiku swoje 20-lecie, domowi mody Maison Martin Margiela . Ma to szczególne znaczenie dla MoMu jako że to tutaj w Antwerpii, w 1988 roku Martin Margiela i Jenny Meirens ukończyli Fashion Department Royal Academy of Fine Arts - Artesis Hogeschool Antwerpen i jednocześnie asystując Jean-Paul Gaultierowi postanowili stworzyć swoją firmę już w Paryżu pod nazwą Maison Martin Margiela. Ich pierwszy fashion show odbył się w październiku tego samego roku i został okrzyknięty new visual language .

www.tzuid.euwww.tzuid.eu www.tzuid.eu

Niewątpliwie Maison Martin Margiela odniósł sukces. Szczególnie znany jest z wykorzystania tzw. secondhand materials o niskiej wartości rynkowej. Całą twórczość charakteryzuje wyjątkowe połączenie klasyki i koncepcyjnego myślenia. Margiela wydobywa wnętrze ubioru, ukazuje jego konstrukcje i skupia sie na tym, co zazwyczaj moda stara sie ukryć. Ta strategia przynosi w świecie mody coś zupełnie nowego i świeżego.

www.tzuid.euwww.tzuid.eu www.tzuid.eu

MAISON MARTIN MARGIELA (20)The exhibition to zebranie dwudziestoletniej twórczości, podsumowujące pokazy mody, wydarzenia na swiecie. Na wystawie dominuje biel, prosta forma i prosty przekaz. Druk na ubraniach, buty z wyodrębnionym paluchem, szerokie ramiona i materialy "secondhand".

www.tzuid.euwww.tzuid.eu www.tzuid.eu

Więcej informacji o wystawie znajdziesz na stronie internetowej Antwerpii .

Gigi

Więcej o 20-leciu Maison Martin Margiela dowiesz się na Luli Glam!

Zobacz także:

Pisz na Luli i promuj swój talent!

Przyślij Luli swoją stylizację z różowym akcentem i uratuj ten kolor!

Czytaj w Znam.to: Sephora, paletka do brwi - dodaje wyrazu!

Więcej o: