Kiedy ciało ma skłonności do wyprysków

Kiedy walczysz z trądzikiem na twarzy, prawdopodobnie musisz się także mierzyć z wypryskami na innych częściach ciała, najczęściej plecach i dekolcie. Lula radzi, jak pielęgnować taką skórę.

1. Wybierz łagodny preparat myjący

Tradycyjne mydło w płynie lub kostce nie jest najlepszym wyborem. Może niepotrzebnie wysuszać skórę i podrażniać wypryski. Zamiast mydła lepiej użyj delikatnych preparatów do mycia ciała z trądzikiem, które są dostępne w drogeriach. Zazwyczaj mają w swoim składzie składniki antybakteryjne i przyśpieszające gojenie.

2. Wyrzuć z łazienki wszelkie myjki, gąbki, szczotki do mycia i peelingi

Ciało z trądzikiem nie może być dodatkowo drażnione przez peelingi. Pocieranie zmian potęguje zaczerwienienie i nasila zmiany trądzikowe. Lepiej myć ciało rękami. A myjek i gąbek pozbądź się ze względu na gromadzące się na nich bakterie.

3. Kąpiel lepsza niż prysznic

Wymoczenie ciała w ciepłej wodzie dobrze przyczynia się do pozbycia się martwych komórek naskórka. To natomiast pozwala oczyszczać się porom. Do kąpieli możesz dodać trochę soli do kąpieli, np. z minerałami z Morza Martwego, która pomoże szybciej goić się wypryskom.

4. Smaruj i przecieraj tonikiem zmienione chorobowo miejsca

Na plecy czy dekolt tak samo jak na skórę twarzy działają kosmetyki przeciwtrądzikowe. Jeśli trądzik na ciele nie jest zbyt intensywny (wtedy odwiedź lekarza!), zastosuj lotiony i kremy dostępne w patekach lub drogeriach.

5. Noś luźne, przewiewne ubrania z naturalnych tkanin

Naturalne materiały, takie jak bawełna, pozwalają skórze oddychać. Unikaj ciasnych, krępujących ciało ubrań oraz tkanin, które mogą podrażniać skórę (np. gryząca wełna).

Zobacz także:

Które perfumy do Ciebie pasują?

Czytaj także w Znam.to: Baza wygładzająca i matująca

Więcej o: