16-letnia bizneswoman

Kira Plastinina jest właścicielką sieci sklepów z zaprojektowaną przez siebie odzieżą, bohaterką międzynarodowych pokazów mody, oficjalną stylistką rosyjskiego programu telewizyjnego "Star Factory" oraz idolką milionów nastolatek. I nie byłoby w tym wszystkim nic nadzwyczajnego, gdyby nie wiek - rosyjska bizneswoman ma zaledwie 16 lat!

Jako mała dziewczyna Kira planowała zostać...księżniczką ! Szybko jednak zmieniła plany.

Zainteresowanie modą Kira wykazywała już w dzieciństwie, a swoje hobby przemieniła w biznes dzięki pomocy ojca, jednego z moskiewskich oligarchów , który sfinansował jej pierwsze kolekcje.

Projekty szkicowałam już jako bardzo mała dziewczynka. Pewnego dnia tata zapytał mnie co najbardziej lubię robić, a ja mu odpowiedziałam: rysować piękne rzeczy - wyznaje.

Miała wtedy 14 lat . Od tego czasu jej życie bardzo się zmieniło. Codziennie rano Kira idzie do anglo-amerykańskiej szkoły w Moskwie. Po powrocie, aż do późnego wieczora, pozostaje w swoim biurze.

Kira jest najpopularniejszą rosyjską projektantką mody. Posiada sieć sklepów w Rosji , na Ukrainie oraz w Kazachstanie . W tym roku, jej ojciec wydał 80 milinów dolarów, za które powstało 12 sklepów w Stanach Zjednoczonych , między innymi w Nowym jorku.

Paris Hilton i Kira Plastinina w moskiewskim sklepie młodziutkiej projektantkiParis Hilton i Kira Plastinina w moskiewskim sklepie młodziutkiej projektantki RIA NOVOSTI/Fomichev Mikhail

Młodziutka Rosjanka może liczyć na przyjaźnie popularnych gwiazd światowego show biznesu. Widuje sie ją między innymi z Paris Hilton . Głośna była wizyta hotelowej dziedziczki w Moskwie w 2007 roku. Paris została zaproszona na październikowy pokaz wiosenno-letniej kolekcji Kiry.

Uwielbiam jej ubrania. Zamierzam nosić je w Los Angeles, a kilka dać w prezencie mojej siostrze - wyznała Hilton kierując na Kirę uwagę całego świata.

Paris nie wątpi w sukces rosyjskiej nastolatki.

Ona jest wielka! Zachodnia młodzież będzie oczarowana jej kolekcją - mówi.

Światowa prasa już teraz nazywa Kirę fenomenalną "baby-stylistką" lub "baby designer" .

Anita Kwestorowska

Wiadomo, że za pieniądze można osiągnąć dużo. Co jednak, gdy się skończą? Lula dotarła do informacji, że do 24 grudnia, w zaledwie 7 miesięcy od otwarcia, zamknięte zostaną wszystkie sklepy Kiry na terenie USA! Czyżby światowy kryzys finansowy nie ominął nawet cudownego dziecka świata mody?

Fashion Star Loves Paris Hilton Załadował: roberturichstein

Czytaj w Znam.to: Złocista opalenizna od Olay

Więcej o: