Anna Wintour najgorzej ubrana w 2008 roku!

Magazyn Time opublikował niedawno zbiór rankingów z serii best and worst (najlepsze i najgorsze) z 2008 roku, w tym listę worst dressed (najgorzej ubranych). Prawdopodobnie nie zwróciłaby ona większej uwagi, gdyby nie to, że na pierwszym miejscu znalazła się szefowa amerykańskiego Vouge'a Anna Wintour!

Czy królowa faktycznie popełniła największe modowe faux pas w tym roku?

Na pierwsze miejsce trafiła dzięki kreacji Karla Lagerfelda , którą założyła w maju na nowojorskie party w Metropolitan Museum of Art. Tematem przewodnim gali byli superbohaterowie (impreza towarzyszyła otwarciu wystawy "Superheroes: Fashion and fantasy").

Zdania na temat kreacji Anny są podzielone. Jedni twierdzą, że jest spektakularna, inni, że okropna. Biorąc pod uwagę temat uroczystości wydaje się jednak wręcz idealnie dobrana. Editrix , jak nazywana jest Wintour, zdecydowała się na coś niebanalnego. Nie macie wrażenia, że chciała pokazać, że w świecie mody to ona posiada największe moce? Zabrakło jedynie nieodłącznych okularów przeciwsłonecznych!

Time wykazał sie ogromną odwagą i nie pozostawił na redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue'a suchej nitki. Kreacja została ostro skrytykowana (określono ją nawet jako "Waterloo mody" ). Tym samym magazyn wytoczył ciężkie działa i rozpoczął otwartą wojnę z najbardziej wpływową kobietą świata mody!

Karolina Lewczuk

Jak myślicie kto wygra?

Czytaj w Znam.to: Twarz jak malarskie płótno

Więcej o: