Syrenki i baśniowe księżniczki...

...czyli podsumowanie oscarowych trendów w damskiej modzie!

Tegoroczna gala rozdania Oscarów nie była urozmaicona - wiele gwiazd wybrało kreacje w zbliżonym stylu i kolorze. Lula prezentuje główne trendy!

1. Suknie rybki

Na tegorocznej gali syrenie kształty były w cenie. Beyonce wystąpiła w sukni projektu swojej mamy, Tiny dla House of Dereon (marka stworzona przez Tinę i Beyonce), w której nie wyglądała niestety najlepiej - suknia przypominała zasłonę. Jednak Vanessa Hudgens (w Marchesie) i Melissa George świetnie prezentowały się w sukniach-rybkach. Najlepiej poradziła sobie oczywiście gwiazda High School Musical, suknia Melissa za bardzo przypominała ślubną kreację.

2. Księżniczki-bezy

Która z nas nie marzyła w dzieciństwie o bajecznej tiulowej sukni? Swoje dziecięce marzenia spełniały na gali największe gwiazdy. Zdaniem Luli, na miano księżniczki najbardziej zasługuje Sarah Jessica Parker , której suknia (Christian Dior Haute Couture) to prawdziwe arcydzieło!

3. Biele i beże

Gwiazdy w tym roku najczęściej wybierały delikatne, kobiece beże, które miały pozwolić im wyróżnić się na tle czerwonego dywanu. Niestety, większość z aktorek zginęła w tłumie podobnych beżowych kreacji. Suknia Anne Hathaway (w Armani Privé) to jedno z największych rozczarowań gali - wszyscy spodziewali się, że kreacja aktorki będzie wyjątkowa. Wśród wielbicielek skromnych beży i bieli najlepiej poradziła sobie Nicole Kidman , która w sukni projektu jej osobistej stylistki L'Wren Scott.

4. Kolor tylko dla odważnych

Niewiele gwiazd odważyło się w tym roku na kolorowe szaleństwo. Do wyjątków należały Alicia Keys, Natalie Portman i Heidi Klum. Alicia (w Armani Prive) i Natalie (w Rodarte) wybrały kreacje w zbliżonym odcieniu fioletu i obie wyglądały świetnie. Heidi (w Roland Mouret), podobnie jak w zeszłym roku, postawiła na czerwień. Jednak tegoroczna stylizacja nie jest nawet w połowie tak interesująca jak ubiegłoroczna .

Zobacz także:

Wiosenne trendy w szafach gwiazd!

Czytaj też w Znam.to: Pachnieć jak wszechświat 

Więcej o: