Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prostownic i kosmetyków, wspomagających proces ujarzmiania poskręcanych kosmyków. Niemal wszystkie dziewczyny, obdarzone przez naturę burzą niesfornych loków wiedzą, jak trudne staje się utrzymanie czupryny w nienagannej kondycji. Z tego powodu warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami i zasadami.
3 rodzaje prostownic
Prostownice, zwane inaczej żelazkami fryzjerskimi dzielą się na kilka kategorii: ze względu na rodzaj płytek prasujących, ich szerokość a także moc. Wszystkie z wymienionych parametrów mają wpływ na ostateczny efekt prostowania. W popularnych sklepach ze sprzętem AGD dostępne są prostownice z nakładkami metalowymi , jednak one najbardziej spośród wszystkich niszczą powierzchnię włosa. Moc tych urządzeń zazwyczaj nie przekracza 35W, co oznacza, że poradzą sobie z wyprasowaniem co najwyżej falowanych włosów . Ich zaletą jest jednak niska cena .
Drugą kategorię magicznych żelazek stanowią te zaopatrzone w płytki ceramiczne , które to są znacznie bardziej łaskawe dla włosa, nie powodując uszkodzeń. Należy jednak uważnie przeczytać informacje na opakowaniu, gdyż producenci często jedynie pokrywają płytki powłoką ceramiczną , która z czasem się ściera i mamy gotowy efekt zniszczonych włosów. Dobra prostownica ceramiczna powinna mieć co najmniej 100W (najlepiej 170W) mocy i w pełni ceramiczne płytki. To wydatek rzędu minimum 150 zł , ale inwestycja zwraca się w postaci pożądanego efektu gładkich włosów, a więc dobrego humoru przez cały dzień.
Trzeci rodzaj prostownic charakteryzuje się najwyższą wytrzymałością i trwałością rezultatu prostowania oraz minimalizacją zniszczeń włosów. Mowa o prostownicach teflonowych, turmalinowych czy nanotytanowych z funkcją jonizacji (zamykania łusek włosa). Prostownice te mają często pozornie niską moc (30-40W), ale dzięki technologicznym udoskonaleniom osiągają temperaturę do 230 stopni, a to wystarcza na wyprostowanie nawet włosów typu afro.
Nie polecamy natomiast prostownic parowych, gdyż teoretycznie są łagodniejsze dla włosów aniżeli tradycyjne, ale za to efekt nie jest trwały, więc to gra nie warta świeczki.
Z racji wygody warto także zwrócić uwagę na szerokość płytek prasujących . Przy włosach bardzo długich najlepiej sprawdzą się płytki o szerokości od 25- 35 mm (przy szerszych trudno wyprostować włosy przy skórze głowy i odstające kosmyki). Ten typ nakładek można uznać za uniwersalny, jednak przy włosach krótkich najlepsze okażą się wąskie, 15 mm płytki.
Ga.ma Ceramic Ion, CP1, Nano Silver, 206 zł; Ga.ma Nano Tourmaline, CP3, 239 zł,
Hairstore
Cztery zasady wyboru dobrego żelazka fryzjerskiego
1. Przy kupnie prostownicy nie kierujemy się ceną, ale jakością (na urodzie i wygodzie nie warto nadmiernie oszczędzać)
2. Kupujemy w profesjonalnym sklepie fryzjerskim (w internetowym jest zawsze kilkanaście procent taniej aniżeli w tradycyjnym), nie zaś w sieci ze sprzętem AGD
3. Wybieramy producentów specjalizujących się w sprzęcie fryzjerskim, a niekoniecznie tych, którzy swoją marką opatrują też garnki, miksery itp.
4. Stawiamy na sprzęt o mocy min. 100W, to gwarantuje skuteczność prostowania i długotrwały efekt (a przy niższej mocy sprawdzamy wydajność, czyli temperaturę jaką osiąga urządzenie - min.140 stopni )
alat
Czytaj także w Znam.to: Prostownica do włosów Remington - podwójna satysfakcja